18 C
Warszawa
26 maja, 2024, 01:15
MigranciwPolsce.pl
Opolska-Caritas-zmienia-w-wakacje-formę-pomocy-uchodźcom

Opolska Caritas zmienia w wakacje formę pomocy uchodźcom

Chrystus nauczył ludzi mówić do Boga Ojcze nasz. Pamięć tych słów jest nam szczególnie potrzebna w kontekście wojny w Ukrainie. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wielu z nas korzysta z chwil relaksu i odpoczynku od codziennych zajęć. I mamy do tego prawo. Nie wolno nam jednak zapominać o naszych gościach z Ukrainy, których tego prawa pozbawiono.

Caritas Diecezji Opolskiej na okres jednego miesiąca zmieniła formę pomocy uchodźcom z Ukrainy. 18 lipca br. po raz ostatni wydaliśmy w centrali Caritas 611 paczek żywnościowych. Do paczek dołączono bony podarunkowe Sodexo na samodzielne zakupy. 611 rodzinom wręczyliśmy bony podarunkowe o łącznej wartości 170 tysięcy złotych. Rodzina czteroosobowa i liczniejsza otrzymała bon o wartości 300 zł. Trzyosobowej rodzinie przyznano bon w wysokości 250 zł. Na dwie osoby w rodzinie przypadł bon 200 zł., a jednej osobie  bon 150 zł.

Bony podarunkowe mają wesprzeć domowe budżety uchodźców w miesiącu, w którym zabraknie cotygodniowych paczek. Sposób wykorzystania bonów został objaśniony w języku ukraińskim. Pod koniec sierpnia centrala Caritas w Opolu wróci do wydawania paczek z żywnością i najbardziej potrzebnymi artykułami higienicznymi. Uruchomimy także magazyn odzieżowy. Przerwę urlopową wykorzystamy na znalezienie najkorzystniejszych ofert cenowych towarów i uzupełnienie rezerw w magazynach.

Opr. Anna Spałka

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

 

Polecane wiadomości

Skip to content