12 C
Warszawa
13 czerwca, 2024, 05:25
MigranciwPolsce.pl
W-diecezji-opolskiej-nie-ustaje-pomoc-dla-Ukrainy

W diecezji opolskiej nie ustaje pomoc dla Ukrainy

Trwa piąty miesiąc wojny na Ukrainie. I piąty miesiąc wzmożonej pomocy uchodźcom przybywającym do Polski. W niesieniu wsparcia przybyszom nie ustaje opolska Caritas.

„Niech sobie znajdą schronienie i żywność.” Być może coraz częściej nawiedzają nas takie myśli w obliczu tysięcy uchodźców z Ukrainy od kilku miesięcy mieszkających z nami. Tymczasem Bóg, który nie wypuścił historii człowieka ze swoich rąk, powoli i stopniowo odsłania nam swoją wolę. „Jeśli ich puszczę zgłodniałych do domu, zasłabną w drodze, bo niektórzy z nich przyszli z daleka. Wy dajcie im jeść.” Jakże aktualne jest Słowo Boże!

Siódmy dyżur wydawania paczek w centrali Caritas przy ul. Szpitalnej 5A w Opolu odsłonił rosnące potrzeby uchodźców. W poniedziałek, 4 lipca br., w godzinach od 9.00 do 12.30 pomoc żywnościową odebrało 478 osób z Ukrainy. 388 z nich otrzymało 8-kilogramowe paczki o wartości 80 zł, wśród pozostałych 90 uchodźców rozdysponowano bony podarunkowe do zrealizowania w sklepach Biedronka o wartości 50 zł.
Przy wydawaniu paczek pracownikom centrali pomagali klerycy z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Wielkim wsparciem są darowizny rzeczowe od Opolan oraz wpłaty mieszkańców diecezji opolskiej.

Dziękujemy osobom i instytucjom, które reagują na nasze apele o pomoc i uprzejmie prosimy o kontynuowanie różnych form wsparcia w postaci paczek z żywnością, czystej i zdatnej do natychmiastowego użycia odzieży letniej dla kobiet i dzieci.

opr. Anna Spałka

Wspieraj Caritas przez https://caritas.pl

źródło: https://caritas.pl

Polecane wiadomości

Skip to content