20.5 C
Warszawa
18 lipca, 2024, 03:53
MigranciwPolsce.pl
agata-duda-caritas

Wizyta Pierwszej Damy w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej

Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej jest placówką pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych, które odbywają tu kompleksową rehabilitację zawodową i społeczną. 14 lutego 2023 roku w Warsztacie zorganizowano bal walentynkowy, a zajęcia w specjalistycznych pracowniach nawiązywały do święta zakochanych. Do udziału w obchodach została zaproszona Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

14 lutego Pierwsza Dama odwiedziła siedlecką placówkę Caritas. Przebywa w niej 40 osób niepełnosprawnych z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, które podczas dziennych pobytów korzystają z terapii oraz możliwości spędzenia czasu z rówieśnikami i nawiązywania relacji.

W trakcie spotkania z kierownictwem, uczestnikami i pracownikami WTZ Agata Kornhauser-Duda zapoznała się z działalnością placówki, została zaproszona do dołączenia do walentynkowej zabawy i zajęć odbywających się w poszczególnych pracowniach.

WTZ Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach dysponuje w pełni wyposażonymi pracowniami: Ceramiczno-Witrażową, Doświadczania Świata, Muzyki i Teatru, Gospodarstwa Domowego, Krawiecką, Multimedialną, Reklamowo-Poligraficzną, Rękodzieła Artystycznego i Techniczno-Stolarską. Celem nadrzędnym placówki jest przygotowanie osoby niepełnosprawnej do zatrudnienia na chronionym lub otwartym rynku pracy.

Pierwsza Dama rozmawiała z uczestnikami warsztatów o integracji osób niepełnosprawnych, ich potrzebach i wyzwaniach, przed jakimi codziennie stają. Bycie niepełnosprawnym oznacza konfrontację z problemami na każdej płaszczyźnie, jak funkcjonowanie w rodzinie, poruszanie się po ulicy, kontakty z urzędami, zrobienie zakupów w sklepie. Zajęcia tego typu przyczyniają się nie tylko do doskonalenia umiejętności manualnych, lecz również do przeciwdziałania izolacji i służą usamodzielnianiu podopiecznych w kontekście społecznym.

     

 

Źródło: prezydent.pl

Fot. Grzegorz Jakubowski

Źródło: https://caritas.pl/

Zapraszamy do wsparcia CARITAS POLSKA 

Polecane wiadomości

Skip to content