20.5 C
Warszawa
18 lipca, 2024, 03:04
MigranciwPolsce.pl
adaptacja-zawodowa

Adaptacja zawodowa i wspieranie uchodźczyń wojennych z Ukrainy.

Adaptacja zawodowa i wspieranie postaw przedsiębiorczości wśród kobiet -uchodźczyń – wojennych z Ukrainy.

Realizacja projektu dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) która jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej. Od 2021 r. PARP realizuje trzyletni projekt pt. „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i konkurencyjności ukraińskich regionów” (zwany dalej „Projektem”) wspófinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
W związku z wybuchem konfliktu na Ukrainie konieczne było zaadaptowanie zaplanowanych w projekcie działań do nowych warunków i stworzenie oferty wsparcia przedsiębiorczości, skierowanej do obywateli Ukrainy przebywających w Polsce.

W ramach projektu  mentorsko-szkoleniowego odbędą się warsztaty i szkolenia dla grupy uchodźczyń z Ukrainy, dzięki którym uzyskają one wsparcie w adaptacji w Polsce, zyskają umiejętności odnalezienia się na rynku pracy lub założenia własnej działalności gospodarczej.

[mkd_separator type=”full-width” thickness=”1″]

Polecane wiadomości

Skip to content