W imieniu Centrum Komunikacji Społecznej serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w rozmowach o różnorodności, poniżej znajdziecie treść zaproszenia:
Drogie warszawianki i drodzy warszawiacy!
Bardzo ważne jest dla nas, abyście mogły i mogli współdecydować o naszym mieście, dlatego chcemy zaprosić Was do rozmowy i poznać Wasze zdanie. Miasto Stołeczne Warszawa chce dowiedzieć się, co myślicie o różnorodności społecznej w naszym mieście, w tym m.in. o tym:
· czy i gdzie widzicie różnorodność w Warszawie?
· jakie osoby narażone na dyskryminację zauważacie w
mieście?
· czy widzicie przykłady różnorodności lub dyskryminacji w
mediach społecznościowych?
Chcielibyśmy spotkać się z Wami w małych grupach, liczących ok.
7-10 osób. Rozmowa potrwa ok. 1,5-2 godziny. Spotkania odbędą się w centrum Warszawy, w budynku Powiśle Park, przy ul. Kruczkowskiego 2.
Prosimy o wskazanie w formularzu zgłoszeniowym, który z terminów spotkania najbardziej Wam pasuje:
· 23 maja, wtorek, 18:00-20:00
· 24 maja, środa, 12:00-14:00
· 25 maja, czwartek, 18:00-20:00
· 26 maja, piątek, 12:00-14:00
Na podstawie Waszych zgłoszeń zaplanujemy terminy spotkań, które odpowiadają jak największej liczbie osób. Skontaktujemy się z Wami mailowo lub telefonicznie w sprawie terminów spotkań.
Poniżej link do formularza zgłoszeniowego:
https://forms.gle/vtZX3JnHvYDCFbpP6
Dlaczego jest to dla nas ważne?
Chcemy, aby wszyscy i wszystkie czuli_ły się w Warszawie bezpiecznie i u siebie. Dlatego Miasto opracowało i przyjęło w 2022 r. Politykę różnorodności społecznej m.st. Warszawy. Jest to
dokument-kierunkowskaz, który pomaga nam planować działania Miasta w odpowiedzi na potrzeby różnych osób mieszkających w Warszawie. Chcemy też włączać ludzi w inicjatywy miejskie. Osoby mieszkające w Warszawie powinny mieć wpływ na to, jak miasto się rozwija – dlatego też chcemy poznać zdanie warszawianek i warszawiaków o różnorodności społecznej naszego miasta. Rozmowy, które przeprowadzimy, są częścią większego badania. Realizujemy je w ramach programu stypendialnego m.st. Warszawy, a prowadzi je bezpośrednio p. Martyna Dudziak-Kisio, doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego –
rownetraktowanie@um.warszawa.pl