7.8 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 09:32
MigranciwPolsce.pl

Priorytet roku 2023 – Walczymy z głodem – Fundacja Dzieci Afryki

Wojna w Ukrainie powoduje ryzyko głodu w Afryce. Nasz wschodni sąsiad jest jednym z największych na świecie producentów żywności. Dziś ma ogromne trudności z eksportem zboża a to przyspiesza widmo głodu w krajach rozwijających się. Kryzys może trwać przez kilka lat, przynosząc ubogim cierpienie i śmierć, zwłaszcza tym najsłabszym… dzieciom.

Musimy zareagować! W duchu chrześcijańskiej miłości i zwykłej ludzkiej solidarności. Musimy działać! Politycy, by zakończyć działania wojenne w Ukrainie, umożliwiając rolnikom prace na polu oraz odblokowując porty na Morzu Czarnym, rządy oraz organizacje pozarządowe, by uruchomić dodatkowe środki finansowe na łagodzenie skutków głodu.

„Eliminowanie skrajnego ubóstwa i głodu” oraz „niesienie pomocy humanitarnej” to nadrzędne cele statutowe Fundacji Dzieci Afryki. Korzystając z 13. letniego doświadczenia działalności w Afryce oraz ze sprawdzonych i zaufanych kontaktów jesteśmy w stanie dotrzeć z pomocą wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Dzięki współpracy z polskimi misjonarzami oraz sprawdzonymi lokalnymi partnerami, którzy są gwarantami dobrze wykorzystanych środków (bez pośredników), możemy pomóc w zaspakajaniu podstawowych potrzeb żywnościowych dzieci i ubogich rodzin. Dlatego rozpoczynamy walkę “na frontach” portali społecznościowych o każdą złotówkę z przeznaczeniem na zakup żywności dla ubogich rodzin, w tym wielodzietnych.

Apelujemy do Ludzi Pięknych Serc o włączenie się w dzieło walki z głodem.

Cel VII 13.500 zł dla ubogich w Essiengbot w Kamerunie, we współpracy z Siostrami Opatrzności Bożej

Zapraszamy do wsparcia Fundacji Dzieci Afryki:)

Fundacja Dzieci Afryki

09 1140 2004 0000 3902 8070 7963

darowizna H17 – walczymy z głodem w Kamerunie

Kod SWIFT: BREXPLPWMBK

Cel I 13.500 zł dla ubogich w Gatara w Burundi, we współpracy z Siostrami Kanoniczkami – cel zrealizowany

Cel II 13.500 zł dla ubogich w Bukanga w Tanzanii, we współpracy z Siostrami Dobrych Samarytanek (zbiórka na Zrzutka.pl)

Cel III 13.500 zł dla ubogich w Nkhata Bay w Malawi, we współpracy z Dorotą Pichowicz – Tonga Heritage (zbiórka na Facebook) – cel niezrealizowany 🙁

Cel IV 13.500 zł dla ubogich w Mbaikoro w Czadzie, we współpracy z Siostrami Franciszkankami od Cierpiących (zbiorka na Siepomaga.pl) – cel zrealizowany!

Cel V 13.500 zł dla ubogich na półwyspie Koja w Ugandzie, we współpracy z Abbe Conoslate (zbiorka na Pomagam.pl)

Cel VI 13.500 zł dla ubogich w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej, we współpracy z Siostrami Pasterzankami (zbiórka na Siepomaga.pl)

Dziękujemy pięknie!

Źródło: https://dzieciafryki.com/

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej