7.9 C
Warszawa
2 marca, 2024, 00:17
MigranciwPolsce.pl
„Dostałyśmy informację, że jedna osoba w lesie potrzebuje wsparcia. Był śnieg, więc próbowałyśmy chodzić tak,...
WIADOMOŚCI-AKTUALNOŚCI

„Dostałyśmy informację, że jedna osoba w lesie potrzebuje wsparcia. Był śnieg, więc próbowałyśmy chodzić tak,…


💬 „Dostałyśmy informację, że jedna osoba w lesie potrzebuje wsparcia. Był śnieg, więc próbowałyśmy chodzić tak, aby nie było widać naszych śladów. Bałyśmy się o bezpieczeństwo osoby, do której szłyśmy.

Po jakimś czasie dotarłyśmy do około 30-letniego mężczyzny, który opowiadał nam, że z całej grupy tylko on nie trafił z powrotem do Białorusi. Nie wie, co się stało z resztą jego znajomych. Polskie służby próbowały zniszczyć mu telefon. Został sam.

Chociaż zmieniła się władza, to nie mam poczucia, żeby cokolwiek się zmieniło. Dalej musimy się ukrywać, pomoc humanitarna jest kryminalizowana, a ludzie są dehumanizowani.

Kiedy to się zmieni?”

📣 W podlaskich lasach nadal są ludzie. Nie możemy o nich zapomnieć!

Pomoc humanitarna, prawna oraz medyczna należy się każdej osobie, która jej potrzebuje. Każdej osobie należy się też poszanowanie jej godności. Prowadzona przez polskie państwo polityka wywózek jest zaprzeczeniem tych uniwersalnych wartości.

📣 Dlatego apelujemy o natychmiastowe zaprzestanie nielegalnych pushbacków do Białorusi. Żądamy też przestrzegania praw człowieka, zaprzestania stosowania przemocy wobec ludzi w drodze i usunięcia drutu żyletkowego. Polskie państwo musi skończyć z kryminalizacją pomocy humanitarnej!

Podpisz petycję ➡️ link w komentarzu

–––

Pomóż nam pomagać ➡️ www.egala.org.pl/wplacŻródło materiału: Stowarzyszenie EGALA

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej