20.5 C
Warszawa
18 lipca, 2024, 04:14
MigranciwPolsce.pl

Niesłusznie osadzeni – o sytuacji osób w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców📣📣 Zapraszamy Was na trudną, ale bardzo ważną rozmowę z Jaafarem – chłopakiem z Iraku, który opowie nam o sytuacji panującej w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców (SOC) w Wędrzynie i Krośnie Odrzańskim oraz z Zuzanną – prawniczką Stowarzyszenie Interwencji Prawnej udzielającą porad prawnych osobom zamkniętym w ośrodkach.

🔴 O warunkach panujących w ośrodkach opowie Jaafar – uchodźca z Iraku mieszkający w Polsce. Jaafar najpierw walczył o życie w polskim lesie, ale gorsze okazało się to co spotkało go w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Teraz walczy o zadośćuczynienie za niezgodną z prawem detencję.

🔴 Perspektywę prawną przedstawi Zuzanna Kaciupska, prawniczka pracująca w Stowarzyszeniu Interwencji Prawnej, która od 2 lat udziela wsparcia prawnego osobom zamkniętym w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

🔴 Rozmowę z Jaafarem i Zuzanną poprowadzi Joanna Klimowicz, dziennikarka Gazety Wyborczej Białystok, która od lat zajmuje się tematyką praw człowieka. Od początku kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej relacjonuje i opisuje sytuację uchodźczyń i uchodźców próbujących dostać się do Europy.

👉 Grupa Granica – nieformalna inicjatywa powstała w odpowiedzi na kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej. Niesiemy pomoc humanitarną, prawną i medyczną, monitorujemy przestrzeganie praw człowieka. Pomaganie jest legalne, to przemoc jest przestępstwem!

* udostępniając nasze treści, podaj źródło.
👉 Grupa Granica to także i Wy – wspierając nasze działania umożliwiacie dalsze niesienie pomocy humanitarnej. Informację na ten temat znajdziecie w pierwszym komentarzu pod postem. Dziękujemy za Wasze wsparcie!


Żródło materiału: Stowarzyszenie EGALA

Polecane wiadomości

Skip to content