1.1 C
Warszawa
12 grudnia, 2024, 01:46
MigranciwPolsce.pl
7 na 10 nastoletnich osób LGBT+ w Polsce doświadcza przemocy homofobicznej i tr...

7 na 10 nastoletnich osób LGBT+ w Polsce doświadcza przemocy homofobicznej i tr…


7 na 10 nastoletnich osób LGBT+ w Polsce doświadcza przemocy homofobicznej i transfobicznej. To alarmujące statystyki, które często prowadzą do depresji i myśli samobójczych. Jak możemy to zmienić?

Podczas panelu dyskusyjnego “Płciowe, seksualne i relacyjne różnorodności osób nastoletnich – rozumienie, wsparcie, pomoc w sytuacji krzywdzenia” prowadzonego przez Wiktorię Kinik, eksperci i ekspertki poruszyli kwestie przemocy, dyskryminacji oraz metod wsparcia młodzieży LGBT+ w Polsce. Wnioski są jednoznaczne – potrzebujemy więcej edukacji, akceptacji i wsparcia!

Barbara Baran wskazała, jak wykluczenie, przemoc werbalna i cyberprzemoc wpływają na młodzież LGBT+.
Dr Marta Szymańska-Pytlińska zwróciła uwagę na kluczową rolę uznania tożsamości płciowej i tworzenia atmosfery akceptacji. Budowanie poczucia własnej wartości u młodych osób ma realny wpływ na walkę z przemocą.
Dr hab. Grzegorz Iniewicz podkreślił, że akceptacja i zrozumienie w rodzinie to fundament bezpieczeństwa emocjonalnego młodych osób LGBTQ+.

Polska, jako jedno z najmniej przyjaznych państw dla osób LGBTQ+ w Europie, potrzebuje ogromnych zmian. Kluczowe kroki to:
Wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach.
Wspieranie postaw sojuszniczych wśród nauczycieli, rówieśników i rodziny.
Modelowanie otwartości i zrozumienia wobec różnorodności płciowej, seksualnej i relacyjnej.

Czy wiesz, że obecność jednego akceptującego dorosłego w życiu nastolatka LGBT+ redukuje ryzyko próby samobójczej o 40%?

Celebrujmy postawy sojusznicze – każdy z nas ma wpływ! To drobne gesty, takie jak reagowanie na przemoc i uprzedzenia, budują inkluzywne społeczności i bezpieczne przestrzenie dla młodzieży LGBTQ+

Sfinansowano z Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz przez Miasto Stołeczne Warszawa

Informacje pochodzą z prelekcji, która odbyła się w ramach konferencji Dzieciństwo bez Przemocy 2024, która miała miejsce w październiku w Warszawie



#nastoletnich #osób #LGBT #Polsce #doświadcza #przemocy #homofobicznej #tr..

Źródło: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Polecane wiadomości