15.6 C
Warszawa
29 września, 2023, 04:46
MigranciwPolsce.pl
dożywiamy i leczymy

Dożywiamy i leczymy

Dożywiamy

Rodziny mieszkające w obozie dla uchodźców w Gumbo otrzymują co miesiąc paczki żywnościowe. Ta pomoc ratuje im życie, bo nie mają pracy, a życie w obozie jest trudne. Mieszkają w namiotach skonstruowanych z kołków, dużych i mniejszych gałęzi, pokrytych plandeką. Sadzą warzywa na wyznaczonym kawałku ziemi lub koło namiotu.

W ramach tej samej pomocy codziennie nasi podopieczni otrzymują posiłek w szkole. Zapewniliśmy codzienne posiłki dla 700 uczniów w szkole podstawowej oraz kupiliśmy żywność do paczek. Do szkoły zakupiliśmy: 8 000 kg mąki kukurydzianej, 3 000 kg fasoli, 65 litrów oleju do gotowania oraz sól i ciastka dla dzieci. A do paczek żywnościowych: 7 500 kg mąki kukurydzianej, 2 500 kg fasoli, 50 litrów oleju do gotowania oraz sól.

 

Leczymy

Kupiliśmy środki medyczne i ochrony osobistej do przychodni prowadzonej na placówce misyjnej. Podstawową opiekę medyczną otrzymują tutaj mieszkańcy obozu w Gumbo. W soboty pomoc medyczna prowadzona jest bezpośrednio w obozie dla uchodźców.

Budujemy plac zabaw

Pod koniec lipca rozpoczęły się prace przy budowie placu zabaw. Powstaje też teren sportowo – rekreacyjny. W Sudanie Południowym, kraju, w którym jeszcze do niedawna toczyły się walki, dzieci nie mają na co dzień zabawek, nie śpią w łóżkach, a na słomianych matach rozłożonych na ziemi. Gdy nie chodzą do szkoły, snują się między namiotami i szukają jakichkolwiek rozrywek. Często pomagają rodzicom w opiece nad młodszym rodzeństwem lub przynoszą wodę. Ich codzienność jest bardzo trudna. Mamy nadzieję, że nowy plac zabaw choć w małym stopniu zmieni codzienność dzieci z obozu w Gumbo.

 

Projekt pomocy uchodźcom w Gumbo realizujemy w ramach programu „Polska Pomoc”.

[mkd_separator type=”full-width” thickness=”1″]

Polecane wiadomości

To jest naprawdę dobra wiadomość “Daniel z Kamerunu, który ma chorobę krwi (dr…

Redemptoris Missio

Polscy żołnierze stacjonujący w Bośni i Hercegowinie dostarczyli artykuły medyc…

Redemptoris Missio

Potrzebne wsparcie dla ośrodka zdrowia w Figuil w Kamerunie…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej