20.6 C
Warszawa
19 września, 2024, 21:11
MigranciwPolsce.pl

CIEMNE STRONY ŻYCIA w USA – Wstyd i bezdomność



Stany Zjednoczone są największą gospodarką świata, ale ten wzrost okupowany jest pogłębiającym się problemami społecznymi.

🚀 Pobierz teraz: https://maplord.io
🍵 Kup Najlepsze Herbaty: http://tuncia.pl

🛒 Odwiedź Nasz Sklep: https://globalista.pl

📈 Chcemy się ciągle rozwijać dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia! Możecie to zrobić zostając patronem kanału! Więcej po kliknięciu opcji ,,wspieraj”

📰 Publikujemy: Poniedziałek 17:30 / Środa 17:30 / Sobota 15:30
Specjalne wydania mogą pojawiać się częściej!

📜 O czym dzisiejszy materiał:
Na sam początek zajmijmy się kwestią bezdomności i nierówności społecznych- skąd to właściwie się bierze? W Stanach Zjednoczonych nie ma prawie wcale budowanych tanich budynków socjalnych. Z wynajmu takich nieruchomości korzysta tylko 5 milionów amerykanów co stanowi 1% społeczeństwa, to i tak lepszy wynik niż np. w Polsce, ale znacznie gorszy niż w Finlandii gdzie zjawisko bezdomności prawie nie występuje, ale tam 20% budownictwa to budownictwo socjalne. W Nowym Jorku średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości wynosi 14000 dolarów, w LA to 11000 dolarów, a w Miami 8000 dolarów. Metraże w Stanach Zjednoczonych są zazwyczaj dość duże, jak wszystko w tym kraju stąd też kupno czegokolwiek w Nowym Jorku graniczy niemal z cudem, podobnie jest w innych amerykańskich miastach. Taniej robi się w środkowej części kraju, ale jednocześnie zarobki są tam niższe. Kupno własnego lokum jest dla wielu amerykanów dużym obciążeniem, ale to nie wszystko ponieważ największym problemem, który jest zmorą ameryki są tamtejsze ubezpieczenia zdrowotne. Kiedy w Europie, służba zdrowia jest ogólnodostępna i niemal darmowa, w porównaniu z tą w Stanach Zjednoczonych. Ubezpieczenie zdrowotne w USA jest drogie z kilku powodów. System opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych jest w dużej mierze zdominowany przez sektor prywatny, co oznacza, że firmy ubezpieczeniowe, szpitale i inne instytucje medyczne działają w oparciu o model zysku. Koszty opieki zdrowotnej, takie jak leki, usługi medyczne czy hospitalizacja, są bardzo wysokie, co bezpośrednio wpływa na cenę ubezpieczeń. Amerykański system opieki zdrowotnej jest również niezwykle skomplikowany, z wieloma warstwami administracyjnymi, które zwiększają koszty.

📖 O mnie i moim zespole:
Witajcie na kanale geopolityczno-ekonomicznym Globalista, gdzie od ponad ośmiu lat przenikamy gęstą sieć światowych wydarzeń, analizując ich finansowe i geopolityczne aspekty. Jestem absolwentem renomowanej uczelni Leona Koźmińskiego w Warszawie, a moja pasja do zgłębiania tajemnic globu prowadzi mnie do tworzenia głębokich reportaży, które chcę Wam dostarczyć. Jako niezależny dziennikarz nigdy nie uległem pokusie sprzedaży się innym mediom, pozostając wiernym wartościom prawdziwej niezależności. Zapraszam Was do podróży przez świat ,,gdzie informacje są kluczem, a wiedza jest naszą siłą.” Nasz zespół składa się z entuzjastów i profesjonalistów, którzy kochają swoją pracę dostarczając Wam najbardziej jakościowe materiały! Najnowsze informacje z Polski i ze świata znajdziecie właśnie u nas 🙂

🕜 Oś czasu:
0:00 Problem bezdomności w USA
3:45 Lecimy po milion subów!
4:34 Dlaczego w USA są takie nierówności?
6:32 Służba zdrowia
8:42 Przestępczość i ubóstwo
12:19 Czy w USA da się “wyjść z biedy”?
14:28 Klasa średnia stale biednieje

#Polska #USA #stanyzjednoczone

Żródło: GlobalistaTV

Polecane wiadomości

Skip to content