11.5 C
Warszawa
28 kwietnia, 2024, 01:51
MigranciwPolsce.pl

Nie będzie ZJEDNOCZENIA KOREI – Kim planuje WOJNĘ?



📦 NASZ SKLEP: http://globalista.pl
🧭 Geopolityka IG: https://www.instagram.com/globalista_yt/
🌍 DISCORD: https://discord.gg/4zfFkXaJT6

————————————————————————
Współpraca i inne partnerstwo: astsocialline@gmail.com

🎯 Krótki opis:

Symbolizujący nadzieję na zjednoczenie z Koreą Południową pomnik w stolicy Korei Północnej Pjongjangu został zburzony, poinformował koreański portal informacyjny NK News. Dyktator Kim Dzong Un ogłosił, że zjednoczenie nie jest już możliwe i nakazał demontaż “pozostałości minionej epoki”.

⏱ Co i kiedy w trakcie filmu:

0:00 KRLD niszczy pomnik symbolizujący zjednoczenie Korei
3:30 Dziękuję za wsparcie
4:50 Dlaczego Korea jest podzielona?
6:25 Jak aktualnie wyglądają stosunki na Półwyspie Koreańskim?
8:42 Rosnące napięcie i testy pocisków balistycznych
11:51 Co gdyby doszło do wojny w tym regionie?
13:56 KRLD wspiera Rosję w konflikcie z Ukrainą
16:08 Co nas dalej czeka?

📖 Rozszerzony opis:

Łuk Zjednoczenia w Pjongjangu był pomnikiem symbolizującym nadzieje na zjednoczenie obu Korei, które formalnie pozostają w stanie wojny od brutalnego konfliktu zbrojnego z lat 1950-1953. Trudno jest podać dokładną liczbę ofiar wojny koreańskiej, ponieważ rzetelne dane nie są dostępne. Szacuje się, że zginęło od 2 do 3 milionów ludzi, w tym od 1 do 2 milionów cywilów. Ofiary wojenne to głównie żołnierze, ale także cywile, którzy zginęli w wyniku bombardowań, walk, chorób lub głodu. Historia niestety jak wiemy lubi się powtarzać- niemniej dziś konflikt między obiema Koreami mógłby być znacznie brutalniejszy i do tego globalny. Podczas poprzedniego konflikt zbrojnego Korea była jednym z najbiedniejszych krajów azjatyckich. Wynikało to z dramatycznego wyniszczenia tego kraju przez Japończyków, którzy traktowali naród koreański jako gorszy- robiąc tak naprawdę z półwyspu jedną wielką fabrykę mającą na celu wykorzystanie ludzi najbardziej jak to tylko możliwe. Dziś Korea południowa jest 13 największą światową gospodarką, a jej firmy takie jak Samsung mają swoje fabryki i oddziały w wielu globalnych stolicach, między innymi w Warszawie. Już wówczas w wojnę na półwyspie koreańskim zaangażowane były Chiny, ZSRR, Stany Zjednoczone i jeszcze inne europejskie kraje- dziś w przypadku podobnego konfliktu prawdopodobnie także zaangażowane by były różne strony, a to odbiłoby się na globalną gospodarkę oraz bezpieczeństwo. A jak aktualnie układają się stosunki na półwyspie koreańskim? W 2022 roku Korea Północna przeprowadziła rekordową liczbę testów różnorodnych rodzajów broni, w tym systemów pocisków balistycznych oraz dronów podwodnych. We wrześniu 2023 roku lider Kim nadzorował udane wodowanie pierwszego okrętu podwodnego z napędem jądrowym. Analitycy z Zachodu sugerują, że ta jednostka zostanie uzbrojona w zarówno pociski balistyczne, jak i manewrujące. Głosząc z dumą, państwowa agencja KCNA ogłosiła, że: “To początek nowego rozdziału w historii marynarki Korei Północnej”. Agencja dodała również i teraz cytat: “Przyspieszenie procesu nuklearyzacji naszej marynarki odbywa się zgodnie z planem rozwoju broni strategicznej, ustalonym przez towarzysza Kim Dżong Una”. Mimo to zarówno eksperci amerykańscy, jak i południowokoreańscy wyrażają sceptycyzm co do możliwości szybkiego utworzenia floty północnokoreańskiej z napędem nuklearnym. Ich zdaniem taki proces potrwa lata i będzie wymagał wsparcia technicznego ze strony Rosji. Aczkolwiek mimo wszystko zbrojenia reżimu w ostatnim czasie znacząco przyspieszyły. Media na całym świecie zwróciły uwagę na test pocisku Pulhwasal-3-31. Odbywały się one między innymi 24 stycznia 2024 roku. Większość mediów uważa, że test ten jest kolejnym krokiem Korei Północnej w kierunku zwiększenia jej potencjału nuklearnego. Media podkreślają również, że pocisk ten stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa regionalnego i globalnego. Pocisk Pulhwasal-3-31 jest niebezpieczny z kilku powodów.

#polska #korea #rosja

Żródło: GlobalistaTV

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej