15.6 C
Warszawa
26 maja, 2024, 02:06
MigranciwPolsce.pl

USA i NATO zakończą WOJNĘ UKRAINY I ROSJI – Plan nowego kraju?📦 NASZ SKLEP: http://globalista.pl
🧭 Geopolityka IG: https://www.instagram.com/globalista_yt/
🌍 DISCORD: https://discord.gg/4zfFkXaJT6

————————————————————————
Współpraca i inne partnerstwo: astsocialline@gmail.com

🎯 Krótki opis:

Świat zmęczony jest już wojną Rosji i Ukrainy, straty po obu stronach liczone są już w setkach miliardów dolarów. Planów pokojowych może być wiele – być może będzie to nowy kraj dzielący Rosję i Ukrainę, być może będzie to strefa zabezpieczana przez ONZ- podobnie jak pomiędzy Serbią, a Kosowem lub być może jeszcze coś zupełnie innego..

⏱ Co i kiedy w trakcie filmu:

0:00 Wojna pomiędzy Rosją, a Ukrainą musi się zakończyć
3:29 Zbliżamy się do 700 tys. subskrypcji!
4:21 Aktualna sytuacja na froncie + rozmowa z gen. Waldemarem Skrzypczakiem
10:49 Ukraińcy nie zgodzą się na ustępstwa terytorialne
13:05 Potencjalny scenariusz pokoju
15:29 A co z Krymem?
16:15 Relacje USA-Moskwa

📖 Rozszerzony opis:

Jeśli Ukraina hipotetycznie zrezygnowałaby z Krymu i Donbasu- co wydaje się niemożliwe z uwagi na poniesione w wojnie straty, to cała operacja przywrócenia pokoju w regionie musiałaby być osłaniania w ramach ONZ.
Ukraina musiałaby ponownie zacząć przegrywać aby być może zgodzić się na takie warunki. Na ten moment pomimo wyczerpania ten wariant wydaje się być niemożliwy do realizacji. I tutaj pojawia się wariant hipotetycznego pokoju. Rozsądnym pomysłem byłoby utworzenie czegoś co zaproponował Generał Skrzypczak czyli pewnej strefy buforowej w postaci strefy zdemilitaryzowanej- takiej samej jak ta pomiędzy koreą północną, a koreą południową- ewentualnie sztuczne państwo kontrolowane przez każdą ze stron. Ale gdzie takie mogłoby powstać? Przede wszystkim w okolicy Donbasu. Ukraińcy dalej kontrolują tereny nieopodal Doniecka, który stanowi na swój sposób nieformalną stolicę Donbasu. Gdyby powstał szeroki na około 50 kilometrów pas idący od Mariupola, przez Donieck, Siewierodonieck kończąc na granicy Rosji- wówczas ten sztuczny twór mógłby skutecznie rozdzielić obie strony konfliktu, a tereny te podobnie jak Wolne Miasto Gdańsk przed drugą wojną światową znalazłyby się pod kontrolą międzynarodową- oczywiście to rozwiązanie jak już wiemy z historii przyczyniło się do wybuchu wojny, ale ustalone odgórnie plebiscyty zaplanowane np. za 20 lat mogłyby dać mieszkańcom możliwość podjęcia decyzji gdzie chcieliby później mieszkać aby zakończyć istnienie tego sztucznego państwa i rozładować napięcie.

#polska #rosja #NATO

Żródło: GlobalistaTV

Polecane wiadomości

Skip to content