25.2 C
Warszawa
28 września, 2023, 13:49
MigranciwPolsce.pl

Wojna domowa we FRANCJI? Co się stało nad Sekwaną📦 NASZ SKLEP: http://globalista.pl
🧭 Geopolityka IG: https://www.instagram.com/globalista_yt/
🌍 DISCORD: https://discord.gg/4zfFkXaJT6

————————————————————————
Współpraca i inne partnerstwo: astsocialline@gmail.com

Materiały Mateusza możecie oglądać na jego kanale na YouTubie:
www.youtube.com/@mateuszlachowski8056

🎯 Krótki opis:

Po zabiciu Nahela we Francji wybuchły masowe protesty, które wyrządziły w kraju wiele zniszczeń. Francja jest podzielona, a kontrowersje wywołuje sprawa imigracji. Co dalej czeka Francję i co się wydarzyło nad Sekwaną?

⏱ Co i kiedy w trakcie filmu:

0:00 Protesty i zamieszki we Francji w 2023 roku
3:50 Dziękuję za wyświetlenia i zachęcam do subskrypcji
4:42 Geneza problemów we Francji
7:30 Imigranci we Francji
10:02 Kłopoty Macrona
13:11 Przyszłość Francji na ten moment jest dość skomplikowana
14:25 Konflikty społeczne to problem znany z przeszłości

📖 Rozszerzony opis:

To co dzieje się w Francji swoje korzenie ma w tym jak ten kraj funkcjonuje już od kilku stuleci. Zaczynając od początku jeszcze w 1938 roku niemal jedna trzecia kontynentu afrykańskiego stanowiła własność Francji w postaci zamorskich kolonii. Paryż miał też swoje terytoria w innych częściach świata- narzucając przy tym język oraz kulturę rdzennej ludności. Już wówczas na początku XX wieku do Francji zaczęli napływać imigranci, którzy zazwyczaj stanowili służbę swoich bogatych arystokratycznych Panów- jednak społeczność czarnoskóra stanowiła niewielki odsetek społeczeństwa. Wszystko nabrało jednak tempa nieco później. Wówczas ci ludzie nie stwarzali większych problemów, ponieważ ich status życiowy był znacznie lepszy niż z krajów, z których przybywali jednak już wtedy władze francuskie starały się imigrantów trzymać z daleka od europejczyków- nie podejmując przy tym szerzej zakrojonej akcji asymilacyjnej. Przypuszczano, że poprawa jakości życia oraz francuskie zwyczaje same w czasie na nich przejdą, ale było to myślenie życzeniowe. Les quartiers sensibles: To francuskie określenie na “czułe dzielnice” lub “wrażliwe dzielnice”. Jest to eufemizm, który odnosi się do obszarów miejskich, często zamieszkałych przez imigrantów i osób o niskich dochodach, które często borykają się z problemami społecznymi, jak bezrobocie, przestępczość czy niska jakość życia.

#polska #francja #imigranci

Żródło: GlobalistaTV

Polecane wiadomości

Azerbejdżan zajmuje Górski Karabach. Kolejnym celem Korytarz Zangezur?

Good Times Bad Times

Czy poprawa stosunków Indii i Pakistanu jest możliwa? #shorts

Good Times Bad Times

Gdy Indie i Pakistan starły się pierwszy raz… #shorts

Good Times Bad Times

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej