21.1 C
Warszawa
22 lipca, 2024, 09:35
MigranciwPolsce.pl
Społeczny-Sklepik-3

Społeczny Sklepik – nowa inicjatywa Fundacji Humanosh

Społeczny Sklepik – nowa inicjatywa Fundacji Humanosh

Zapraszamy na otwarcie Sklepiku społecznego w dniu 6 grudnia w godz. 12:00-20:00. Będzie kawa, grzane wino oraz degustacja smakołyków z Ukrainy i Białorusi

6 grudnia o godz. 12:00 rusza Słodki Sklepik, przy ulicy Gołkowskiej 7. Będzie można kupić tam ciasta, ciasteczka, pierogi, pielmieni i inne przysmaki przygotowane przez kobiety z Ukrainy i Białorusi. Będzie można także złożyć zamówienie na konkretne wyroby. Wszystko świeżo przygotowane, według przepisów ukraińskich i białoruskich. Nad pieczeniem i gotowaniem czuwa Marina, która przed wybuchem wojny pracowała jako kucharka, a gotowanie jest jej ogromną pasją.

Panie, na co dzień mieszkają w dwóch pobliskich Mirnych Domach (schroniskach dla uchodźców prowadzonych przez fundację) usytuowanych przy ul. Gołkowskiej i Koronowskiej. Fundacja Humanosh prowadzi schroniska dla uchodźców politycznych od niemal dwóch lat. Mieszkańcy mają zapewnione wyżywienie, środki czystości, ubrania, a także pomoc w zagospodarowywaniu się w nowym kraju i odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Główną ideą Mirnych Domów jest właśnie stworzenie jak najbardziej domowej atmosfery, poczucia wspólnoty i bycia razem.

Większość kobiet pracuje, dzieci chodzą do szkół i przedszkoli, jednak mamy szukają możliwości dodatkowego zarobkowania. Niektóre z małymi dziećmi lub tak jak wspomniana wyżej Marina, ze względów zdrowotnych, nie mogą podjąć stałej pracy. Sklepik jest dla nich szansą na lepsze życie w Polsce.

Serdecznie zapraszamy na degustację do Sklepiku. W okresie świątecznym, panie będą przyjmowały zamówienia na konkretne produkty. Kupując wypieki i inne wyroby naszych podopiecznych, nie tylko oszczędzicie czas przeznaczony na czasochłonne ciasta, czy ciasteczka, ale również zrobicie wiele dobrego. Wasza rodzina będzie się zajadała smakołykami, podczas, gdy inna rodzina będzie mogła kupić prezenty dla dzieci oraz poczuć ogromną satysfakcję z bycia potrzebnym i dającym innym dużo radości.

Dobry-Sklepik-2

Dobry-Sklepik-4

Zrób pyszną niespodziankę swoim Bliskim, a jednocześnie pomóż Sąsiadom!

[mkd_separator type=”full-width” thickness=”1″]

Polecane wiadomości

Skip to content