7.8 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 09:37
MigranciwPolsce.pl
John-Bingham

Oświadczenie Dyrektora Generalnego IOM

Genewa – Z wielkim smutkiem dowiedziałam się o odejściu Johna Binghama, byłego szefa polityki w Międzynarodowej Katolickiej Komisji ds. Migracji, głęboko zaangażowanego orędownika sprawiedliwej i integracyjnej polityki migracyjnej. Wkład Johna w zarządzanie migracją był znaczący i nieoceniony; wynikało to z jego własnego rozległego doświadczenia jako „praktyk” w udzielaniu pomocy i porad migrantom i uchodźcom.

Wymowne, ale delikatne orędownictwo Johna było widoczne od pierwszych spotkań Globalnego Forum ds. Migracji i Rozwoju (GFMD), a on przyczynił się do dni społeczeństwa obywatelskiego GFMD z niezachwianym zaangażowaniem. Ale to była tylko jedna część jego pracy. Hojnie poświęcał swój czas wielu innym inicjatywom na poziomie krajowym i międzynarodowym, w tym IOM Migrants in Countries in Crisis Initiative, a także brał udział w IOM Migration Advisory Board.

Niedawno John wniósł swoją wiedzę podczas negocjacji i przyjęcia Global Compact na rzecz bezpiecznej, uporządkowanej i regularnej migracji (GCM), oferując pożądaną perspektywę społeczeństwa obywatelskiego na ten tekst.

W imieniu IOM składam najgłębsze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i kolegom ze społeczeństwa obywatelskiego Johna. Jego zaangażowanie na rzecz postępu praw migrantów i jego liczne osiągnięcia zasługują na najwyższe uznanie, szacunek i uznanie społeczności międzynarodowej.

António Vitorino
Dyrektor Generalny IOM

[mkd_separator type=”full-width” thickness=”1″]

Źródło: https://www.iom.int w języku angielskim

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej