-1.2 C
Warszawa
7 grudnia, 2023, 20:49
MigranciwPolsce.pl
iom-enviroment-world-day

Światowy Dzień Ochrony Środowiska 2022: TYLKO JEDNA ZIEMIA

[mkd_section_title pattern_style=”dark” title=”Światowy Dzień Ochrony Środowiska 2022: TYLKO JEDNA ZIEMIA”]

Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzony jest co roku 5 czerwca i ma na celu podnoszenie świadomości i celebrowanie działań na rzecz środowiska.

Tegoroczna kampania obchodzona jest pod hasłem #OnlyOneEarth, z naciskiem na zrównoważone życie w zgodzie z naturą. Podkreśla potrzebę przywrócenia równowagi z naturą poprzez transformacyjne zmiany.

Miliony ludzi na całym świecie są przesiedlane i przemieszczają się w kontekście katastrof i niekorzystnych skutków zmian klimatycznych. Katastrofy stały się obecnie główną przyczyną przymusowych wysiedleń na całym świecie. W 2021 r. z 38 mln wysiedleń wewnętrznych zarejestrowanych w 2021 r. 23,7 mln na całym świecie zostało przesiedlonych w wyniku katastrof (wg IDMC GRID 2022 ).

IOM wzywa wszystkie rządy i strony do przyjęcia wizji Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), aby przejść od ryzyka klimatycznego do rozwoju odpornego na zmiany klimatu w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatycznych.

Wiadomość wideo WED DG

[mkd_separator type=”full-width” thickness=”1″]

Źródło: https://www.iom.int w języku angielskim

Polecane wiadomości

Nowe odkrycia ujawniają złożoną dynamikę ruchów ludności do i z Ukrainy, rzucając światło na…

IOM UN Migration

Dzisiaj też dotarły prezenty Dziękujemy społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 i…

Redemptoris Missio

Przepiękne niebieskie rękawiczki , które zrobiła s. Cecylia polecają się na zimn…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej