-3.8 C
Warszawa
1 grudnia, 2023, 17:32
MigranciwPolsce.pl
KOMPAS KRYZYSOWY

Malawi ogłasza stan klęski żywiołowej

Ponad 200 osób zginęło we wschodnioafrykańskim Malawi w wyniku uderzenia tropikalnego cyklonu. Wśród ofiar znalazło się 40 dzieci. Władze państwa obawiają się, że liczba ofiar może jeszcze znacząco wzrosnąć.
Z powodu powodzi, zerwanych mostów i dróg do znacznej części dotkniętych katastrofą prowincji nie da się dotrzeć. Ogranicza to możliwość dostarczenia pomocy i zmniejsza szansę uratowania odciętych osób.
Według rządowych szacunków ponad 20 000 osób zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Tysiące budynków zostało całkowicie zniszczonych przez ulewny deszcz i powodzie.
Cyklon Freddy uważany jest za najsilniejszy cyklon tropikalny w historii badań. Jest również najdłużej utrzymującym się – powstał na początku lutego u wybrzeży Australii.
W Malawi trwa obecnie najbardziej śmiercionośna epidemia cholery w historii kraju. Zachorowało już ponad 50 000 osób, zmarło 1 500, w tym 200 dzieci. Sytuacja jest ciężka do opanowania ze względu na niedostateczne dofinansowanie pomocy medycznej w kraju oraz przeciążenie systemu ochrony zdrowia. Zdaniem ekspertów wywołana przez cyklon powódź może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację epidemiczną w kraju.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, na świeżym powietrzu i tekst „200 osób zginęło w powodziach wywołanych przez najsilniejszy W historii cyklon”

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „AIKTUALNOŚCI 200 ofiar powodzi wywołanej przez najsilniejszy cyklon tropikalny w historii w tym co najmniej 40 dzieci 20 000 osób pozbawionych dorobku życia i dachu nad głową w państwie trwa epidemia cholery, która odebrała życie 1 500 osobom Istnieją obawy że katastrofa naturalna pogorszy sytuację epidemiczną w kraju”

Zdjęcie główne: WikiImages

Źródło: kompaskryzysowy.pl

 

Polecane wiadomości

Ten maluch dzięki Wam otrzymuje leki ratujące jego życie Jest leczony w misyjny…

Redemptoris Missio

Ruszyła pierwsza forma finansowego wsparcia 32. Finału WOŚP! Już teraz możecie wspierać cel 32. Finału WOŚP …

WOŚP

Piękne granatowe rękawiczki wykonane przez s. Cecylię szukają właściciela Aby o…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej