12 C
Warszawa
13 czerwca, 2024, 05:47
MigranciwPolsce.pl
Dwie trzecie kobiet deklaruje, że znalazło się w sytuacji, kiedy podczas okresu nie miały dostępu do...

Dwie trzecie kobiet deklaruje, że znalazło się w sytuacji, kiedy podczas okresu nie miały dostępu do…

Dwie trzecie kobiet deklaruje, że znalazło się w sytuacji, kiedy podczas okresu nie miały dostępu do podpasek lub tamponów w szkole – tak wynika z sondażu, który przygotowaliśmy razem z Kantar.

– Wiemy, że jest źle z dostępem do środków menstruacyjnych, a także z edukacją dotyczącą zdrowia menstruacyjnego. Zmieniamy to oddolnie, dostarczając wraz z naszymi partnerami środki menstruacyjne do szkół, udostępniając materiały edukacyjne. Ale problem wymaga rozwiązań systemowych – zaznacza Dominika Kulczyk.

Takim systemowym rozwiązaniem ma być przyjęcie przez polski parament ustawy o darmowym dostępie do środków menstruacyjnych w szkołach.

– Jej projekt, przygotowany z inicjatywy Okresowej Koalicji, lada dzień trafi do Sejmu. To sprawa ponad politycznymi podziałami, zaangażowały się w nią parlamentarzystki z różnych klubów i mam nadzieję, że ta inicjatywa spotka się z szerokim poparciem w Sejmie i w Senacie – mówi liderka Kulczyk Foundation.

Cały raport do pobrania tutaj: https://kulczykfoundation.org.pl/aktualnosci/projekty-w-polsce/Sondaz_Polacy_Za_Bezplatnymi_Podpaskami_W_Szkolach
Żródło materiału: KULCZYK FOUNDATION

Polecane wiadomości

Skip to content