“RównoWaga to pionierska inicjatywa Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Kulczyk Foundation i Konfederacja Lewiatan, której głównym celem jest promowanie równościowych praktyk mających wyrównywać szanse pracownic i pracowników. W pierwszej edycji konkursu zwyciężyły Organon Polska i Standard Chartered Polska, otrzymując tym samym tytuły Prokobiecych Firm Roku.
Podobnych do RównoWagi projektów jest oczywiście wiele, bo wielu firmom leży na sercu szeroko rozumiana równość w miejscu pracy, ale żaden z nich nie może pochwalić się taką otwartością i edukacyjnym charakterem.
Dzięki decyzji organizatorów wspieranych przez Fundacja Share The Care oraz Instytut Badań Strukturalnych udział w konkursie był bezpłatny, a główny nacisk położono nie na rywalizację pomiędzy poszczególnymi uczestnikami, lecz na stworzenie platformy do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
Kapituła pod lupę wzięła pięć obszarów merytorycznych, do których zaliczono politykę i mechanizmy równości, rozwój i szkolenia, równowagę praca-dom, płace oraz zdrowie.
Do miana Prokobiecej Firmy Roku aspirowało blisko 100 organizacji. Główne nagrody przyznano w dwóch kategoriach – firm zatrudniających od 10 do 100 osób oraz firm zatrudniających powyżej 100 osób.
Laureatem w pierwszej z nich została firma Organon Polska, natomiast nagroda w drugiej kategorii trafiła do Standard Chartered Polska.
Obie firmy mogą pochwalić się skutecznym wdrożeniem licznych rozwiązań w tematyce równości w miejscu pracy. O tym, czy i jak trudne były to wyzwania, porozmawialiśmy z Anną Urbańską, dyrektorką zarządzającą w Standard Chartered Polska, Anną Jarczewską, dyrektorką ds. HR w Standard Chartered Polska oraz Joanną Lipską-Łysek, Field Force Managerem w Organon Polska”.
Artykuł z Money.pl przeczytacie także na naszej stronie:
https://rownowaga.org.pl/aktualnosci/tak-pracuje-sie-w-prokobiecych/