16 C
Warszawa
20 września, 2024, 00:09
MigranciwPolsce.pl
Czy wiecie, że synek naszej wiceprezeski Olgi uczy się Polskiego Języka Migowego?...

Czy wiecie, że synek naszej wiceprezeski Olgi uczy się Polskiego Języka Migowego?…


Czy wiecie, że synek naszej wiceprezeski Olgi uczy się Polskiego Języka Migowego? 🤔

Ma 10 lat, a już od czterech prosił mamę o to, by zapisała go na kurs. Wcześniej miał kontakt z językiem migowym sporadycznie, na różnych warsztatach i przy okazji nagrywanych przez nas migoboków do Scenariuszy na Dobry Czas. Teraz pójdzie na profesjonalny kurs PJM. Wiele osób dziwi się słysząc o tej pasji Roszka. Nie lepiej byłoby inwestować w angielski, hiszpański, chiński?

Nas dziwi to zdziwienie. Pewnie, że języków warto się uczyć. Tyle tylko, że Polski Język Migowy jest równie piękny (i ważny!), co angielski, a według szacunkowych danych liczba osób g/Głuchych w Polsce to około pół miliona.

Pół miliona osób skazanych przez foniczny świat na trudności w komunikacji.

Dzięki nauce języka migowego, Roszek będzie mógł porozumieć się z g/Głuchymi współobywatelami. To chyba wystarczający powód, by uczyć się migania, nie?

W świecie, który preferuje mowę foniczną, 70 milionów osób (bo uważa się, że tyle jest osób g/Głuchych na całym świecie) natrafia na rozmaite trudności. Jakie? O tym będziemy Wam opowiadać w nadchodzącym miesiącu. Polecimy Wam filmy, projekty, książki i wystawy. Przede wszystkim jednak mamy nadzieję na to, że swoimi doświadczeniami podzielą się same osoby g/Głuche i ich bliscy.

👉 Już 23 września o 18.00 zapraszamy Was na webinar wspaniałej Głuchej aktywistki Natalii Siuchty, dotyczący kultury osób Głuchych! Osoby g/Głuche tworzą niezwykłą, silną, fascynującą społeczność. A mówienie o kulturze osób g/Głuchych jest równie ważne, jak przedstawianie trudności, z którymi się mierzą.

Zresztą na większość z tych barier komunikacyjnych jest rada – uczmy się migowego! 👌
Jak Roszek ( lat 10).




Żródło materiału: Stowarzyszenie MUDITA

Polecane wiadomości

Skip to content