18.4 C
Warszawa
23 czerwca, 2024, 03:38
MigranciwPolsce.pl
- “Nie da się żyć w ciągłej uwadze na swoim dziecku z niepełnosprawnością - nastolatku czy na osobie...

– “Nie da się żyć w ciągłej uwadze na swoim dziecku z niepełnosprawnością – nastolatku czy na osobie…


– “Nie da się żyć w ciągłej uwadze na swoim dziecku z niepełnosprawnością – nastolatku czy na osobie dorosłej. A to nie tylko uwaga, to również konieczność ciągłego zdobywania nowych kwalifikacji. Wyzwań jest bardzo dużo i jest to życie w permanentnym stresie. Dlatego taka możliwość oderwania się, pomyślenia tylko o sobie, jest niezwykle ważna” – mówi Olga Ślepowrońska – wiceprezeska Stowarzyszenia Mudita.

“Chodzi o to, by rodzina osoby z niepełnosprawnością dostała od nas choć trochę czasu dla siebie. By na przykład mama, która pomaga swojemu dziecku, często już dorosłemu, 24 godziny na dobę, mogła choć przez chwilę odpocząć.”

“Jest to ogromnie przykre, gdy mamy tylko 40 miejsc, a ponad 700 zgłoszeń i z ciężkim sercem musimy odmawiać – dodaje Olga. – Te 40 miejsc to kropla w morzu potrzeb, dlatego tak bardzo mnie cieszy, kiedy zgłaszają się inne inicjatywy, które same chcą coś takiego zorganizować, a my możemy pomóc – organizacyjnie, logistycznie, szkoleniowo. Ale mam nadzieję, że sami – jako stowarzyszenie – też będziemy z czasem organizować więcej takich turnusów. Bo tak naprawdę wszystko dziś rozbija się o fundusze.”

Pierwszy wyjazd już za 2 tygodnie!!! Możesz pomóc nam organizować wytchnienie dla rodzin z niepełnosprawnością! Link do zrzutki na wyjazdy #leżećipachnieć – w komentarzu. 💚

Dziękujemy Twój problem moja sprawa – Anna Gmiterek-Zabłocka TOK FM za rozmowę w RRadio TOK FM. Całość przeczytacie pod linkiem w komentarzu 🙂
👇🏼👇🏼👇🏼
Żródło materiału: Stowarzyszenie MUDITA

Polecane wiadomości

Skip to content