Niepełnosprawność dziecka wpływa na wiele stron życia, w tym na wzajemne relacje, bliskość, a także seksualność jego rodziców.
W trakcie kampani #seksMAM zbierałyśmy historie i refleksje kobiet na temat tego, czy i jak diagnoza niepełnosprawności dziecka zmieniła ich życie intymne i relacje. Opowieści o zmęczeniu przeplatały się ze zmianą postrzegania samej siebie i swojego ciała, a także oczekiwaniami, jakie stawia otoczenie.
Tymczasem, chociaż trudne emocje, przeciążenie, brak wsparcia często odbierają czas i przestrzeń na bliskość, to seksualność jest ważnym obszarem naszego życia.
🌺 Częścią naszej kampanii był cykl webinarów i filmów edukacyjnych – o bliskości, relacjach, ciele czy zdrowiu intymnym. Materiały powstały dzięki zaangażowaniu wielu specjalistek – psycholożek, seksuolożek, coachek, edukatorek i fizjoterapeutki uroginekologicznej:
Aga Szuścik, Niebieska Sekspertka – Magdalena Niewęgłowska, Kamila Gawlak-Stefaniak Ciałopozytywna Fizjoterapia, W równowadze – Katarzyna Gałązka, Intymistka – Marlena Jaszczak, Rolfing Warszawa – Anna Głowacka, Pani od Seksu – Olga Zarzycka oraz nasza psycholożka (i koordynatorka całej kampanii) Urszula Lewoc 💕
Dziękujemy i zapraszamy do posłuchania 🙂
Wszystkie możecie znaleźć na naszym Facebooku oraz YouTube – Linki zostawiamy w komentarzach
🌼Cieszymy się również, że do naszego zespołu psychologicznego dołączyła pani Ita Pietrucha, która będzie prowadziła dyżury seksuologiczne, skierowane zarówno do osób z niepełnosprawnościami, jak i ich bliskich. 💜
👉 Zapraszamy na konsultacje online w poniedziałki i czwartki od 10.00 do 16.00.
💌 Po więcej szczegółów prosimy pisać na:
kontakt@stowarzyszeniemudita.pl
💗A z okazji Walentynek życzymy wszystkim radości, bliskości oraz spełnienia w każdej strefie życia!
Żródło materiału: Stowarzyszenie MUDITA