20.6 C
Warszawa
19 września, 2024, 19:08
MigranciwPolsce.pl
Podróżujecie samochodem z dziećmi?  t...

Podróżujecie samochodem z dziećmi? t…


Podróżujecie samochodem z dziećmi? 🚙🚗 t
Jeśli tak, to wiecie, jak ważny jest dobór fotelika samochodowego, zapewniającego bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

🚘Znalezienie odpowiedniego fotelika jest trudniejsze, jeśli na pokładzie pojazdu mamy dziecko z niepełnosprawnością. Oprócz bezpieczeństwa podczas ruchu drogowego i wygody trzeba zadbać o to, żeby fotelik zabezpieczał odpowiednią pozycję i był dopasowany do budowy ciała, krzywizn kręgosłupa, nietypowego ustawienia rąk i nóg, ułożenia głowy, cech wynikających z obniżonego lub wzmożonego napięcia mięśniowego i uwzględniał inne szczególne potrzeby. Cała konstrukcja fotelika: siedzisko, oparcie, zagłówek, podnóżek oraz dodatkowe akcesoria, powinny mieć możliwość regulacji i indywidualnego dopasowania do każdego użytkownika.

Zapytaliśmy ekspertkę o fotelik idealny – czyli spełniający wszystkie te wymogi. 🤔

👉🏽“Stawiając na możliwości regulacji, dopasowania do pozycji dziecka, biorąc pod uwagę zarówno bezpieczeństwo w podróży, jak i od strony fizjoterapeutycznej, a także wygodę, oraz praktyczne aspekty (np. zmieszczenie w samochodzie fotelików dla rodzeństwa), mogę postawić na fotelik rehabilitacyjny Kids Flex firmy Hernik. Ten fotelik jest jak szyty na miarę za sprawą swojej konstrukcji, możliwości regulacji oraz dodatkowych akcesoriów”.
– mówi Joanna Jucha-Korzus, fizjoterapeutka, założycielka firmy ARteam Medyczny, która doborem fotelików rehabilitacyjnych zajmuje się od wielu lat.

Co sprawia, że fotelik Hernik Flex Kids zapewnia bezpieczną pozycję podczas jazdy?

🔸Regulacja kąta oparcia i odchylenia siedziska, dzięki czemu dopasowuje się do krzywizn ciała, zapewniając stabilizację kręgosługa i miednicy
🔸Specjalne peloty stabilizujące, które można regulować na wysokość i szerokość, aby utrzymać ciało w odpowiedniej pozycji podczas jazdy.
🔸Wybór dwóch rodzajów zagłówków – miękki oraz ze specjalną szyną, która umożliwia stabilizację szyi i głowy. Zagłówek również można regulować na wysokość, dostosowując fotelik do wzrostu.
🔸Podnóżek zapewniający stabilizację stóp, z regulację i opcją złożenia.
🔸 Możliwe jest nawet dostosowanie pasów i zapięć do stomii lub PEGa w przypadku żywienia pozajelitowego.
🔸Ułatwieniem dla rodziców i innych opiekunów/opiekunek jest baza obrotowa, z możliwością obracania fotelika w prawo i w lewo, pozwalająca na łatwe wyjmowanie i wkładanie przewożonej osoby do auta.

🔸Fotelik posiada oczywiście wszelkie certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest zaopatrzony w system Isofix oraz 5-punktowy pas bezpieczeństwa z regulowaną wysokością.

🔸Fotelik Hernik Kidsflex produkowany jest w 3 kategoriach wagowych są odpowiednie już dla niemowląt, a największego modelu mogą używać osoby ważące do 75 kg!

Za każdym razem, zanim taki fotelik rehabilitacyjny trafi do samochodu osoby z niepełnosprawnością, zostaje dostosowany, wyregulowany i ustawiony pod konkretne dziecko lub dorosłego użytkownika, żeby każdy mógł w nim podróżować bezpiecznie, wygodnie i w odpowiedniej pozycji. Prawie jak szyty na miarę 🙂

⚠️Do 31 sierpnia można uzyskać dofinansowanie do zakupu fotela samochodowego dla osoby z niepełnosprawnością ruchową w ramach programu “Aktywny Samorząd”. Dlatego jeśli potrzebujecie dobrego fotelika, warto pomyśleć o tym właśnie teraz.

W doborze fotelika oraz uzyskaniu dofinansowań pomagają bezpłatnie specjaliści ze sklepu ARteam Medyczny. Joanna Jucha-Korzus odpowie na wszelkie Wasze pytania dotyczące fotelików i pomoże skutecznie wypełnić wniosek o dofinansowanie.
➡️ +48 533 812 292
➡️ biuro@arteam-medyczny.pl

Jeśli macie wątpliwości czy pytania, zapraszamy do zadawania ich również w komentarzach pod postem. Dajcie też znać, czy temat fotelików rehabilitacyjnych Was interesuje i czy chcielibyście uczestniczyć w lajvie na żywo, podczas którego będzie można bezpośrednio porozmawiać z panią Joanną.

Patronat nad kampanią o bezpiecznych i dostępnych podróżach – #podRÓŻNI objął portal NaRencie.pl




Żródło materiału: Stowarzyszenie MUDITA

Polecane wiadomości

Skip to content