“Powitalnik” to takie ABC dla rodziców w sytuacji okołodiagnozowej. Prawie 150 stron przystępnie i życzliwie podanej wiedzy – treści psychologiczne, apteczka antystresowa, sposoby radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami, wskazówki od fizjoterapeuty, porady finansowo-prawne, karty do wypełnienia dla całej rodziny oraz przewodnik dla bliskich.
🎉Przez ponad dwa lata od premiery:
🔹 “Powitalnik” został pobrany 4,458 razy.
🔹 Drukowane egzemplarze “Powitalnika” trafiły do 19 placówek – szpitali, gabinetów lekarskich, ośrodków rehabilitacji, poradni psychologiczno-pedagogicznych.
💚 Cieszymy się wiedząc, że nasza praca ma realny wpływ na czyjeś samopoczucie. I ogromnie nam miło czytać takie słowa:
“Wspaniała publikacja – konkretna i przydatna. Dla mnie najciekawsze są treści związane z relaksacją oraz możliwość kontaktu z konkretnymi osobami – przewodniczkami.
Co pozytywne, Powitalnik wydaje się być na tyle uniwersalny, że zawiera cenne treści również dla rodziców dziecka bez orzeczonej niepełnosprawności (lub np. z “miękkimi zaburzeniami” – np. diagnozą zaburzeń SI). A zdarza się, że rodzic dziecka z zaburzeniami SI równie silnie przeżywa trudności swojej pociechy.
Dla mnie jako namy i specjalistki “Powitalnik” okazał się bardzo ciekawy w treści, pomyśle i formie. Cudownie, że znalazło się tam miejsce również dla rodzeństwa dzieci z niepełnosprawnością. Dobre jest to, że dostępny jest również online – dlatego łatwo go polecić.”
👉👉Powitalnik można pobrać z naszej strony:
www.stowarzyszeniemudita.pl/powitalnik
Podziękowania za wsparcie w tworzeniu Powitalnika dla Fundacja Stocznia.
Publikacja jest całkowicie bezpłatna, ale jeśli macie ochotę, można wesprzeć nasze działania na zrzutce:
zrzutka.pl/z/stowarzyszeniemudita
Żródło materiału: Stowarzyszenie MUDITA