2.2 C
Warszawa
18 kwietnia, 2024, 02:58
MigranciwPolsce.pl
- Byłem przekonany, że światem rządzą globaliści, oczywiście głównie Żydzi, że liberalizm to zepsuci...

– Byłem przekonany, że światem rządzą globaliści, oczywiście głównie Żydzi, że liberalizm to zepsuci…


– Byłem przekonany, że światem rządzą globaliści, oczywiście głównie Żydzi, że liberalizm to zepsucie, że celowo zwalcza się Kościół katolicki. I w ogóle – jest jeden wielki spisek, który ma nas, Polskę narodową, zniszczyć – mówi w Gazeta.pl Krzysztof Łuksza, który przez lata współpracował ze skrajnie prawicową telewizją wRealu24.

– A ty dołączyłeś [do telewizji wRealu24] z frustracji czy z przekory?
– Jednego i drugiego. Trudno tak o sobie mówić, ale w jakimś stopniu byłem sfrustrowany. Czułem, że nie pasuję do tak zwanego systemu, miałem jakieś niespełnione ambicje i okazało się, że mogę to rekompensować zaangażowaniem w środowisku radykałów. Ale frustracja w moim przypadku nie była najważniejsza, bo te kilka lat temu najwięcej było we mnie przekory, a to drugi ważny czynnik. Tu nie ma wielkiej filozofii – jest całkiem spora grupa ludzi, która z natury musi się buntować, robić wszystko na przekór. Ja tych swoich toksycznych przekonań nie wyniosłem z domu. Raczej na przekór środowiska, w którym się wychowałem, stałem się ultrakonserwatywny. Mocniej zagłębiałem się w politykę, słuchałem i czytałem Brauna, Korwin-Mikkego, Michalkiewicza, Sumlińskiego. Nieżyjący już prof. Wolniewicz to był mój guru. Pod ich wpływem wykreowałem sobie pewną wizję świata.

– Jaką?
– Że nic nie jest takie, jak nam się przedstawia w liberalnych mediach. Jak już zacząłem się interesować tymi ideami, poczułem, że odkrywam jakąś zatajaną przede mną prawdę. Wiem z doświadczenia, że od tego frustracja człowieka tylko się pogłębia – bo wierzysz, że spiski rządzą światem, nikt o tym nie mówi – taka jest w końcu natura spisku – więc macz poczucie, że byłeś oszukiwany. Dalej ta machina sama się nakręca. Im więcej czytasz radykałów, tym bardziej w to wszystko wierzysz i się nakręcasz. Do tego dochodzi niechęć do mediów głównego nurtu, więc trudno poznać inny punkt widzenia, wyjść z tej bańki.

Krzysztof Łuksza – były współpracownik skrajnie prawicowej telewizji wRealu24 i Mediów Narodowych. Dzisiaj niezależny youtuber i komentator. W ostatnim czasie publikował m.in. w e-zinie Stowarzyszenia Nigdy Więcej. Ukończył historię na Uniwersytecie Szczecińskim i filozofię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Żródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej