19.3 C
Warszawa
12 czerwca, 2024, 18:07
MigranciwPolsce.pl
"Głupiutka dziewczyneczka". Prawicowy youtuber obraził Igę Świątek

“Głupiutka dziewczyneczka”. Prawicowy youtuber obraził Igę Świątek


Iga Świątek podczas turniejów tenisowych okazuje wsparcie walczącej Ukrainie — na czapce nosi wstążkę w barwach żółto-błękitnych, przeznacza fundusze na pomoc Ukraińcom i zapewnia, że będzie wspierać naszego wschodniego sąsiada do końca wojny. Nie wszystkim jednak to się podoba. Prawicowy youtuber Marcin Rola nazwał tenisistkę “głupiutką dziewczyneczką, która nie wie, co z forsą robić”. Zareagowało stowarzyszenie “Nigdy Więcej”.

Niezależne antyrasistowskie stowarzyszenie “Nigdy Więcej” zwróciło uwagę na słowa prawicowego youtubera Marcina Roli, który nazwał sportsmenkę “głupiutką dziewczyneczką, która nie wie, co z forsą robić”. Stwierdził też, że “nie podoba mu się, że Świątek prezentuje inne barwy niż polskie”.

Jego słowa skomentowała dr Anna Tatar ze Stowarzyszenia “Nigdy więcej”.

“Skrajna prawica od początku wojny rozsiewa teorie spiskowe i za wszelką cenę dąży do tego, by osłabić w społeczeństwie chęć budowania dobrych, sąsiedzkich relacji z Ukraińcami” — powiedziała.

Jej zdaniem skrajna prawica “nie ma żadnych hamulców” i nawet tenisistka, która z sukcesami reprezentuje Polskę, jest atakowana przez “w istocie proputinowską propagandę”.

“Głupiutka dziewczyneczka”. Prawicowy youtuber obraził Igę ŚwiątekŻródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Skip to content