17 C
Warszawa
28 września, 2023, 12:07
MigranciwPolsce.pl

MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI

W drugiej połowie stycznia rusza trasa legendarnego zespołu punkrockowego Moskwa , która odbędzie się pod patronatem kampanii społecznej „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Pomiędzy 20 stycznia a 25 lutego kapela wystąpi w Opocznie, Warszawie, Tarnowie, Rzeszowie, Suwałkach, Białymstoku i Siedlcach. Zapraszamy!

Zespół Moskwa od wielu lat manifestuje swoje poparcie dla idei antyfaszystowskich.
Kapela powstała w 1983 roku w Łodzi z inicjatywy basisty Piotra „Rogoza” Rogozińskiego, gitarzysty Pawła „Gumy” Gumoli oraz perkusisty Tomasza Grona. Grupa zadebiutowała rok później na festiwalu w Jarocinie i dostała się do grona tak zwanej „złotej ósemki” laureatów, co przełożyło się na sukces ogólnopolski. Pierwsze nagrania studyjne, będące pokłosiem festiwalu, osiągnęły dużą popularność w rozgłośniach radiowych grających muzykę niezależną.
Od tego momentu Moskwa skazana była na subkulturowy sukces. Przez jakiś czas występowała pod nazwą M.kwa, oczywiście z powodów politycznych. Kolejne lata to codzienność punkrockowych kapel: zmiany składów, wspaniałe koncerty, wydane płyty, poszukiwania stylistyczne, wreszcie zawieszenie działalności. Moskwie udało się jednak odrodzić w 2001 roku i szczęśliwie kontynuować działalność artystyczną.
Źródło: https://www.nigdywiecej.org/
https://www.facebook.com/respect.diversity/

Polecane wiadomości

To jest naprawdę dobra wiadomość “Daniel z Kamerunu, który ma chorobę krwi (dr…

Redemptoris Missio

Stanowisko organizacji społecznych wobec słów Janusza Korwin-Mikkego w wywiadzie dla portalu Goniec

"Nigdy Więcej"

MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI: KONCERT MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ / МУЗЫКА БЕЗ ЗАСЦЯРОГ

"Nigdy Więcej"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej