2.2 C
Warszawa
18 kwietnia, 2024, 02:39
MigranciwPolsce.pl
„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: 11-LECIE ZESPOŁU GORGONZOLLA I SKOWYT...

„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: 11-LECIE ZESPOŁU GORGONZOLLA I SKOWYT…


„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: 11-LECIE ZESPOŁU GORGONZOLLA I SKOWYT

Pod patronatem kampanii społecznej „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” odbędzie się koncert z okazji 11-lecia powstania zespołu Gorgonzolla . Gościem specjalnym będzie kapela Skowyt . Polecamy!

Gorgonzolla to warszawski zespół założony w 2013 roku. Ma na swoim koncie dwa, bardzo dobrze przyjęte albumy: „Eksploatowani” i „Konsumpcja”, trzeci krążek w drodze, występy na największych festiwalach w Polsce (między innymi Rock na Bagnie czy Pol’and’Rock Festival/Woodstock) oraz wiele koncertów w całej Polsce.

Skowyt to kapela punkowa – prawdziwa petarda w środowisku warszawskiego undergroundu. W teksty ich piosenek wpisana jest niezgoda na ksenofobię, przemoc i uleganie ideologiom nacjonalistycznym. Znakiem rozpoznawczym zespołu są niepowtarzalne i ekspresyjne koncerty. Emocje, energia, przekaz i wspólnota z publicznością. W 2019 roku utwory Skowytu znalazły się na wydanej przez Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” płycie winylowej pt. „Wiem, że dobrze idę”, która była poświęcona pamięci Marcina Kornaka, założyciela organizacji i twórcy kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”.

Koncert odbędzie się 6 kwietnia w Warszawie w klubie Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka.
Żródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej