20.5 C
Warszawa
18 lipca, 2024, 03:20
MigranciwPolsce.pl
Nazwał Igę "głupiutką dziewczyneczką". Jest reakcja

Nazwał Igę “głupiutką dziewczyneczką”. Jest reakcja


Iga Świątek od wybuchu wojny wspiera Ukrainę. W każdym meczu na czapce nosi wstążkę w barwach tego kraju. Ten gest został jednak skrytykowany przez skrajną prawicę. Zareagowało Stowarzyszenie “Nigdy Więcej”.

W komunikacie stowarzyszenia zauważono, że w sieci pojawiło się wiele komentarzy i wypowiedzi atakujących tenisistkę. Ich autorzy kwestionowali jej tożsamość narodową i oskarżali o działania na szkodę Polski.

Zwrócono też uwagę na audycję Marcina Roli na skrajnie prawicowym kanale wRealu24, który skrytykował Świątek po jej zwycięstwie w finale Rolanda Garrosa. – Głupiutka dziewczyneczka kupę kasy wygrywa i pewnie nie wie co z życiem i forsą zrobić. Nie podoba mi się pani Igo, że pani prezentuje inne barwy niż polskie. Pani jest Polką czy pani jest Ukrainką? Jakie pani barwy przyjmuje? Bardzo mi się to nie podobało. Takie to jest małe. Ileż można tkwić i robić ze swojego kraju bantustan? Ileż można ciągle tak się upadlać? – mówił Rola.

To jednak nie był koniec jego tyrady. – Zobaczcie, wybitna tenisistka, ale nie podoba mi się to. Może przesadzam, ale nie podoba mi się, że polski sportowiec na arenie międzynarodowej prezentuje inne barwy niż polskie. Ja wiem, patologia intelektualna polskojęzyczna zaraz powie, żeby się nie czepiać. To są przygłupy bądź antypolskie przygłupy. Po prostu mi się to nie podoba. Niech się pani zdecyduje i określi kim pani jest – dodawał.

Rola to twórca skrajnie prawicowego kanału wRealu24, który znany jest z propagowania nienawiści i uprzedzeń wobec Żydów, Ukraińców, społeczności LGBT i innych mniejszości. W przeszłości był on rzecznikiem prasowym ruchu Kukiz’15 i kandydatem do Sejmu z ramienia tego ugrupowania.

Nazwał Igę “głupiutką dziewczyneczką”. Jest reakcjaŻródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Skip to content