2.2 C
Warszawa
18 kwietnia, 2024, 02:15
MigranciwPolsce.pl
PATRONAT STOWARZYSZENIA „NIGDY WIĘCEJ”: „ZEW KRWI” JACKA LONDONA...

PATRONAT STOWARZYSZENIA „NIGDY WIĘCEJ”: „ZEW KRWI” JACKA LONDONA…


PATRONAT STOWARZYSZENIA „NIGDY WIĘCEJ”: „ZEW KRWI” JACKA LONDONA

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” objęło patronatem wznowienie powieści „Zew krwi” Jacka Londona (Wydawnictwo MG ). W książce tej, co charakterystyczne dla twórczości pisarza, znalazł odzwierciedlenie motyw samotnej walki człowieka z panującym porządkiem społecznym i siłami przyrody.

Od wydawnictwa:

To niesamowita historia o przywiązaniu, zdradzie, zaufaniu, przyjaźni i trudach życia na dalekiej północy. A to wszystko opisane z niespotykanej perspektywy – cała historia jest bowiem serią chwytających za serce przygód psa zaprzęgowego.

Niezwykła historia rozgrywająca się w Jukon w Kanadzie podczas tak zwanej gorączki złota. Głównym bohaterem opowieści jest pies o imieniu Buck, mieszaniec bernardyna i owczarka szkockiego. Wszystko rozpoczyna się na ranczu w Santa Clara Valley w Kalifornii, kiedy Buck zostaje wykradziony ze swojego domu i sprzedany jako pies zaprzęgowy na Alaskę. W surowym środowisku staje się coraz bardziej dziki, jest zmuszony do walki o przetrwanie i dominację nad innymi psami. Na swojej drodze spotka ludzi dobrych i złych, musi sprostać niezwykłym wyzwaniom. W końcu zrzuca z siebie powłokę cywilizacji i opierając się na pierwotnym instynkcie i doświadczeniu, staje się przywódcą w dziczy.

Premiera książki: 11 października 2023.
Żródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej