23.6 C
Warszawa
21 września, 2024, 19:12
MigranciwPolsce.pl
Projekt „Monitorowanie i raportowanie na rzecz bezpieczniejszego środowiska internetowego” ma na celu zastosowanie kompleksowego...

Projekt „Monitorowanie i raportowanie na rzecz bezpieczniejszego środowiska internetowego” ma na celu zastosowanie kompleksowego…

Projekt „Monitorowanie i raportowanie na rzecz bezpieczniejszego środowiska internetowego” ma na celu zastosowanie kompleksowego i przekrojowego podejścia w zapobieganiu i zwalczaniu nietolerancji, rasizmu i ksenofobii w Internecie. Tam są 21 partnerów, członków Międzynarodowej Sieci Przeciwko Nienawiści w Cyberprzestrzeni (INACH), w tym Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”.

Podsumowanie arkusza informacyjnego:
Facebook i Twitter nie reagowały zbyt wolno, pozostawiając znaczną liczbę przypadków bez rozwiązania i nie usuwając nielegalnej mowy nienawiści. Niektóre sprawy usunięto dopiero po otrzymaniu prośby o dalsze sprawdzenie za pośrednictwem zaufanych kanałów zgłaszających. Komentarze wyraźnie naruszające prawo (np. „Zagazuj”) nie zostały usunięte przez firmę informatyczną nawet po wielokrotnym zgłoszeniu. Platformy usunęły większość przypadków dopiero po złożeniu raportu uzupełniającego przy użyciu zaufanych kanałów zgłaszania zgłoszeń lub bezpośredniego kontaktu ze strony niemieckiego partnera projektu. Facebook często nie rozpoznaje mowy nienawiści, gdy przybiera ona formę obrazu. TikTok nie rozpoznaje mowy nienawiści, jeśli jest napisana w języku rosyjskim, ale z użyciem liter łacińskich.








Żródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Skip to content