7.6 C
Warszawa
16 listopada, 2024, 14:53
MigranciwPolsce.pl
Publikacje nadesłane do Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” (Dom Wydawniczy REBIS):...

Publikacje nadesłane do Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” (Dom Wydawniczy REBIS):…


Publikacje nadesłane do Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” (Dom Wydawniczy REBIS):

1) Salman Rushdie „Miasto Zwycięstwa”,
2) Thich Nhat Hanh „Śmierci nie ma, lęku nie ma”,
3) Marcial Gala „Mówcie mi Kasandra”.

Od wydawcy:

1) Pełna rozmachu, poetycka, skrząca się dowcipem opowieść Rushdiego o kobiecie, która tchnieniem powołuje do życia baśniowe imperium i szepcząc do uszu jego mieszkańców, nadaje bieg historii. Tkając tę opowieść z wątków hinduskiej mitologii, dziejów królestw, państw i państewek, postaci bogiń i bogów, bohaterów z krwi i kości, Rushdie sięga po tak bliskie mu tematy poczucia przynależności, natury ludzkiej, relacji między państwem a religią i jej instytucjami, wielokulturowości, równości, a zwłaszcza pozycji i roli kobiety w patriarchalnym społeczeństwie.

2) Każdy człowiek ma w sobie ogromny potencjał, lecz trapią go różne lęki, spośród których największym jest lęk przed nicością. Uważamy, że rodzimy się z niczego i boimy się, że po śmierci staniemy się niczym. Thich Nhat Hanh, zgodnie z naukami Buddy, przekonuje o absurdalności takiego myślenia. Dowodzi, że dzięki głębokiemu wglądowi w naszą naturę oraz przekształceniu lęku możemy osiągnąć prawdziwe szczęście – pogodnie spoglądać w przyszłość, w której pojawiać się będziemy w coraz to nowych formach.
Thich Nhat Hanh – mistrz zen, działacz na rzecz pokoju na świecie, autor 35 książek, kandydował do Pokojowej Nagrody Nobla.

3) Wysmakowana proza o przemocy, brutalności życia i niezrozumieniu. Raul ma dziesięć lat i uwielbia czytać. Jest inteligentny i wrażliwy. Jednocześnie czuje, że nie jest zwykłym chłopakiem; wie, że urodził się w niewłaściwym ciele, że z tego powodu umrze w wieku osiemnastu lat jako żołnierz podczas interwencji kubańskiej w Angoli i że jest wcieleniem księżniczki trojańskiej Kasandry i tak jak ona potrafi przewidywać przyszłość. Dramat Rauliego polega na tym, że utkwił jak w pułapce między greckimi bogami a rewolucją, między ciałem, z którego pragnie uciec, a światem, który nie pozwala uciec takim jak on.
Marcial Gala urodził się na Kubie; jest nagradzanym powieściopisarzem, poetą i architektem. Mieszka w Buenos Aires i Cienfuegos.



Żródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Skip to content