5.7 C
Warszawa
17 listopada, 2024, 15:32
MigranciwPolsce.pl
Sympozjum „Identyfikacja i przeciwdziałanie zniekształceniom Holokaustu: lekcje dla i z Azji Południowo-Wschodniej”, 23-26.11.2021, część 3.

Sympozjum „Identyfikacja i przeciwdziałanie zniekształceniom Holokaustu: Lekcje dla i z Azji Południowo-Wschodniej”, 23-26.11.2021, część 2.


Sympozjum „Identyfikacja i przeciwdziałanie zniekształceniom Holokaustu: Lekcje dla i z Azji Południowo-Wschodniej”, 23-26.11.2021, część 2. Wprowadzenie i powitanie wygłosiła Natalia Sineaeva, Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ. Uwagi wstępne wygłosił Raymond Leos, pełniący obowiązki wiceprezesa ds. akademickich i studenckich Uniwersytetu Amerykańskiego w Phnom Penh w Kambodży. Prowadzenie sesji: Prof. Dina Porat, główna historyczka Yad Vashem, Tel-Awiw, Izrael. „Przegląd problemu zniekształcania Holokaustu i jego związku z antysemityzmem” autorstwa dr Roberta Williamsa, zastępcy dyrektora ds. międzynarodowych w United States Holocaust Memorial Museum, przewodniczącego Komisji ds. Antysemityzmu i Negowania Holokaustu w IHRA w Waszyngtonie , Stany Zjednoczone. Wykład programowy na temat znaczenia Holokaustu, jego dziedzictwa i wyzwań związanych z jego upamiętnieniem wygłosił prof. Yehuda Bauer, honorowy przewodniczący IHRA, emerytowany profesor historii i studiów nad Holokaustem w Instytucie Współczesnego Żydostwa im. Abrahama Harmana na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie oraz Doradca akademicki Yad Vashem w Izraelu. Wydarzenie online zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ we współpracy z Programem Balac Wydziału Sztuki Uniwersytetu Chulalongkorn w Bangkoku (Tajlandia) i Uniwersytetem Amerykańskim w Phnom Penh (Kambodża), przy wsparciu Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście ( IHRA) i Heinrich Boell Stiftung Cambodia.

Sympozjum „Identyfikacja i przeciwdziałanie zniekształceniom Holokaustu: Lekcje dla i z Azji Południowo-Wschodniej”, 23-26.11.2021, część 2.



Żródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Skip to content