– Temat sztucznej inteligencji coraz częściej pojawia się w dyskusjach międzynarodowych gremiów, zajmujących się przeciwdziałaniem rasizmowi. Ewidentnie wkrótce może być to bardzo duży problem – potwierdza prof. Rafał Pankowski, socjolog z Collegium Civitas i Stowarzyszenia Nigdy Więcej, autor opracowań na temat rasizmu w kulturze popularnej. Jego zdaniem łatwość tworzenia piosenek przez sztuczną inteligencję może doprowadzić do powrotu mody na utwory z treściami ksenofobicznymi.
Falę największej popularności przeżywały one na początku lat 90., gdy działały zespoły takie, jak się Konkwista 88, Honor i Legion. – Pomagało im to, że w dystrybucję kaset włączyły się w pewnym momencie firmy komercyjne – mówi prof. Pankowski. – Jeszcze w latach 90. ta scena zaczęła przygasać, choć istnieje do dzisiaj, a jej elementem był organizowany kilkukrotnie festiwal Orle Gniazdo w woj. łódzkim – dodaje.
Zdaniem badacza gatunkiem dominującym w tego typu muzyce był ciężki rock, choć później pojawił się też hip-hop z elementami nacjonalistycznymi.
Sztuczna inteligencja śpiewa o paleniu Żydów | MigranciwPolsce.pl
#Sztuczna #inteligencja #śpiewa #paleniu #Żydów #MigranciwPolsce.pl