11.8 C
Warszawa
13 czerwca, 2024, 06:32
MigranciwPolsce.pl
Współzałożyciel "Nigdy Więcej" tłumaczy: "Nikt nie kierował donosu do UEFA"

Współzałożyciel “Nigdy Więcej” tłumaczy: “Nikt nie kierował donosu do UEFA”

Stowarzyszenie “Nigdy Więcej” nie kierowało żadnej skargi do UEFA, bo to w ogóle nie jest nasza rola, a tym bardziej donosu. To słowo bardzo krzywdzące, które niestety znalazło się na portalach, co ma charakter zniesławiający. Nikt żadnego donosu do UEFA nie kierował. Natomiast to, co my wyraziliśmy, to całkiem jawna, publiczna krytyka wyrażona w tekście na naszej stronie.
Naszym zdaniem i nie tylko sędzia o takim autorytecie, o takiej randze, pozycji nie powinien swoją osobą, nazwiskiem i wizerunkiem, firmować imprezy organizowanej przez taką osobę jak Sławomir Mentzen. Wezwaliśmy sędziego Szymona Marciniaka do publicznego zdystansowania się od skrajnych poglądów, z którymi kojarzony jest Mentzen. Od początku to było naszym wyłącznym celem. Nie było nim odsunięcie sędziego od meczu, bo to w ogóle nie jest nasza sprawa. To są decyzje UEFA. Sędzia to zrobił, w czwartek wieczorem wydał oświadczenie, w którym odcinał się od rasizmu i nietolerancji. I bardzo dobrze zrobił, to należy docenić.

Współzałożyciel “Nigdy Więcej” tłumaczy: “Nikt nie kierował donosu do UEFA”Żródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Skip to content