25.4 C
Warszawa
15 czerwca, 2024, 16:57
MigranciwPolsce.pl
Z HISTORII KAMPANII „WYKOPMY RASIZM ZE STADIONÓW”...

Z HISTORII KAMPANII „WYKOPMY RASIZM ZE STADIONÓW”…


Z HISTORII KAMPANII „WYKOPMY RASIZM ZE STADIONÓW”

Duch neonazizmu unosi się nad stadionem Resovii! Sklep, który tam działa, bezkarnie handluje asortymentem, który propaguje ideologię Adolfa Hitlera.

– To jest skandal! – nie ma wątpliwości dr Anna Tatar z antyfaszystowskiego stowarzyszenia „Nigdy Więcej”, które od lat w „Brunatnej Księdze” odnotowuje incydenty rasistowskie, neonazistowskie i antysemickie na polskich stadionach piłkarskich.

Anna Tatar z „Nigdy Więcej” o kolejnych „wyczynach” szalikowców Resovii mówi krótko: – Szokują, ale nie dziwią, biorąc pod uwagę incydenty z przeszłości. – To oburzające, że na terenie stadionu działa sklep, który sprzedaje taki asortyment – dodaje.

Zdaniem działaczy organizacji antyrasistowskich, handel akcesoriami kibicowskimi, które odwołują się w swoimi przekazie do nazizmu, jest częścią szerszego, nierozwiązanego do tej pory problemu na polskich stadionach piłkarskich.

– Na prezentowane na stadionach treści rasistowskie, nazistowskie, homofobiczne jest bardzo słaba reakcja władz piłkarskich. A teraz w przypadku Resovii, klub niejako zachęca do kupowania rasistowskich szalików i wnoszenia ich na stadion – twierdzi dr Tatar.

M. Kobiałka: „Nazizm na Resovii! Sklep propaguje «brunatne» treści i symbolikę”. Rzeszow-news.pl, 17.06.2023.

#HISTORII #KAMPANII #WYKOPMY #RASIZM #STADIONÓW..

Żródło materiału: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

Polecane wiadomości

Skip to content