23.6 C
Warszawa
21 września, 2024, 19:50
MigranciwPolsce.pl
Fundraisingowy duet Nomady, Agnieszka Szczepaniak i Agata Wardyńska, wziął udział w międzynarodowym ...

Fundraisingowy duet Nomady, Agnieszka Szczepaniak i Agata Wardyńska, wziął udział w międzynarodowym …


Fundraisingowy duet Nomady, Agnieszka Szczepaniak i Agata Wardyńska, wziął udział w międzynarodowym spotkaniu osób pracujących w obszarze uchodźstwa i przymusowych przesiedleń, organizowanym przez Global Refugee Sponsorship Initiative (GRSI) i Amnesty International.

Konferencja odbyła się w Lizbonie i była poświęcona:
▪️przyjmowaniu i sponsoringowi* osób uchodźczych w lokalnych społecznościach przyjmujących,
▪️skutecznym metodom odpowiedzi na zjawiska traumy i wypalenia, spowodowanymi przymusowymi przesiedleniami,
▪️budowaniu skutecznych partnerstw organizacji pozarządowych i władz.

Spotkanie 130 osób, w tym kilkudziesięciu doświadczonych uchodźstwem, było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązywania i wzmacniania relacji między działaczkami i działaczami społecznymi z 23 krajów.

“Prawie trzy czwarte osób tutaj ma doświadczenie uchodźstwa. Tak się robi dobre konferencje!” – Agnieszka Szczepaniak, członkini zarządu Stowarzyszenia Nomada

“Wracamy z wieloma pomysłami, jak strategia Refugee Sponsorship może wyglądać w Polsce. Chcemy wraz z Polskim Forum Migracyjnym i Homo Faber wdrożyć ją w Polsce” – Agata Wardyńska, członkini zespołu fundraisingowego Nomady.

*Programy sponsorowania uchodźczyń i uchodźców polegają na tym, że lokalna społeczność bierze odpowiedzialność za przyjęcie i integrację uchodźców oraz innych osób, potrzebujących ochrony międzynarodowej. Mieszkanki i mieszkańcy zobowiązują się do zapewnienia wsparcia emocjonalnego, finansowego i integracyjnego przez określony czas, aby pomóc uchodźcom dostosować się do życia w nowym kraju.

Sponsoring społecznościowy powstał w Kanadzie w 1979 roku jako odpowiedź dla osób uciekających z Kambodży, Laosu i Wietnamu.







Żródło materiału: Stowarzyszenie NOMADA

Polecane wiadomości

Skip to content