-2.8 C
Warszawa
6 grudnia, 2023, 12:04
MigranciwPolsce.pl
ONZ

Oświadczenie prasowe Rady Bezpieczeństwa w sprawie Afganistanu

SC/15246

Przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Pedro Comissário Afonso (Mozambik) wydał dziś następujące oświadczenie prasowe Rady Bezpieczeństwa:

Członkowie Rady Bezpieczeństwa w najostrzejszych słowach potępili nieprzerwane odrażające ataki terrorystyczne wymierzone w ludność cywilną w Afganistanie, w tym atak w pobliżu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Afganistanu w dniu 27 marca, do którego przyznało się ISIL (Daisz)-K i w wyniku którego co najmniej sześć osób zabitych i kilku rannych.

Członkowie Rady Bezpieczeństwa złożyli najgłębsze wyrazy współczucia i kondolencje rodzinom ofiar, a rannym życzyli szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia.

Członkowie Rady Bezpieczeństwa potwierdzili, że terroryzm we wszystkich jego formach i przejawach stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla pokoju i bezpieczeństwa w Afganistanie, a także na świecie.

Członkowie Rady Bezpieczeństwa podkreślili potrzebę pociągnięcia sprawców, organizatorów, finansistów i sponsorów tych nagannych aktów terroryzmu do odpowiedzialności i postawienia ich przed wymiarem sprawiedliwości. Wezwali wszystkie państwa, zgodnie ze swoimi zobowiązaniami wynikającymi z prawa międzynarodowego i odpowiednich rezolucji Rady Bezpieczeństwa, do aktywnej współpracy ze wszystkimi odpowiednimi władzami w tym zakresie.

Członkowie Rady Bezpieczeństwa powtórzyli, że wszelkie akty terroryzmu są karalne i nieuzasadnione, niezależnie od ich motywacji, gdziekolwiek, kiedykolwiek i przez kogo zostały popełnione. Potwierdzili potrzebę, aby wszystkie państwa zwalczały wszelkimi środkami, zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych i innymi zobowiązaniami wynikającymi z prawa międzynarodowego, w tym międzynarodowego prawa dotyczącego praw człowieka, międzynarodowego prawa dotyczącego uchodźców i międzynarodowego prawa humanitarnego, zagrożeń dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa spowodowanych przez akty terrorystyczne.

Zdjęcie:  jorono

Polecane wiadomości

Finał akcji „Paczka dla niemowlaczka”.

Redemptoris Missio

Wysyłają kontener do Afryki. Darów jest tyle, że pakowanie potrwa dwa dni

Redemptoris Missio

Dzisiaj świętujemy DZIEŃ WOLONTARIUSZA na pełnych obrotach Dziękujemy Wam z cał…

Redemptoris Missio

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej