19.1 C
Warszawa
30 września, 2023, 18:09
MigranciwPolsce.pl

TADAM! Przedstawiamy pierwszy w Polsce kurs szkoleniowy on-line dla asystentek i asystentów międzykulturowych…


TADAM!
Przedstawiamy pierwszy w Polsce kurs szkoleniowy on-line dla asystentek i asystentów międzykulturowych: Szkoła Różnorodności!
👉 https://szkola-roznorodnosci.org/ 👈

Jako Fundacja Polskie Forum Migracyjne od lat zajmujemy się asystenturą międzykulturową w szkołach.
Po inwazji Rosji na Ukrainę zapotrzebowanie na wyspecjalizowane asystentki międzykulturowe w polskich szkołach gwałtownie wzrosło i od ponad roku intensywnie szkolimy osoby aspirujące do tej roli i chcące podnieść swoje kompetencje. Nasze doświadczenie i wiedza są unikatowe w skali Polski, zapotrzebowanie duże, a nasze możliwości przeprowadzenia szkoleń na miejscu w Warszawie – ograniczone. Dlatego uruchomiliśmy 🎓 bezpłatny kurs szkoleniowy ‼on-line ‼ dla asystentek międzykulturowych na naszej platformie Szkoła Różnorodności.
Po zakończeniu kursu i zdaniu testów każda osoba otrzymuje certyfikat, który potwierdza wysoką jakość zdobytej wiedzy, którą potwierdzają patronaty znakomitych instytucji:
– Koalicji na rzecz wzmacniania roli asystentek i asystentów międzykulturowych oraz romskich (Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS) <3) – Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego IPSiR na Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji <3 )Kurs obejmuje takie zagadnienia, jak: – Dobre praktyki w pracy asystentek/asystentów i we współpracy ze szkołami – System edukacji w Polsce z perspektywy asystentek/tów międzykulturowych – Zróżnicowane role asystentek i asystentów międzykulturowych w szkole – System wsparcia dzieci ze specjalnymi potrzebami – Wsparcie edukacji uczniów obcojęzycznych – Integracja uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji w szkole – Udział asystentek i asystentów w organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej – Mowa nienawiści w środowisku szkolnym – Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieciom i procedura Niebieskiej Karty – Psychologia funkcjonowania dziecka z doświadczeniem migracji i uchodźstwa – Pierwsza Pomoc Psychologiczna u osób z doświadczeniem migracji – Superwizja i dbanie o dobrostan w pracy asystentki i asystentaNasz kurs on-line powstał w ramach projektu "Education and protection of children, youth and adults affected by the consequences of war in Ukraine" realizowanego w partnerstwie z International Rescue Committee .#szkołaróżnorodności #szkolaroznorodnosci


Żródło materiału: Polskie Forum Migracyjne

Polecane wiadomości

Z HISTORII KAMPANII „WYKOPMY RASIZM ZE STADONÓW”:…

"Nigdy Więcej"

Każdy sukces na froncie to przede wszystkim siła i odwaga naszych obrońców…

Zelenskiy Official

Rafał Pankowski, współzałożyciel “Nigdy więcej” – podcasty.rp.pl | MigranciwPolsce.pl

"Nigdy Więcej"

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej