2.2 C
Warszawa
18 kwietnia, 2024, 02:59
MigranciwPolsce.pl
W miłych okolicznościach spotkałyśmy się z zaproszonymi gościniami i gośćmi z zaprzyjaźnionych miejsc i organi...

W miłych okolicznościach spotkałyśmy się z zaproszonymi gościniami i gośćmi z zaprzyjaźnionych miejsc i organi…


W miłych okolicznościach spotkałyśmy się z zaproszonymi gościniami i gośćmi z zaprzyjaźnionych miejsc i organizacji, aby wspólnie poświętować 10 LAT PROGRAMU KOBIECEGO: powspominać, opowiedzieć o tym, co się działo, jakie były początki, wyzwania, jakie mamy plany i marzenia na przyszłość. Nasz program został stworzony przez mamy dla mam, co jest jego szczególną wartością. Uwzględnia on zróżnicowane potrzeby, ponieważ mamy-migrantki to bardzo zróżnicowana grupa – zarówno pod względem wieku, sytuacji prawnej, doświadczenia migracji czy stanu psychicznego – w naszej pracy stawiamy przede wszystkim na indywidualne podejście, pełne troski i uważności na ich potrzeby.
Zależy nam również na budowaniu sieci wsparcia przyszłej mamy, tak aby nie czuła, że jest ze wszystkim sama. Pracujemy w centrach recepcyjnych, ośrodkach dla uchodźców, domach samotnej matki, gabinetach, naszej siedzibie i online.

Odbyła się także premiera publikacji „Najważniejsza jest obecność. Wsparcie uchodźczyń i migrantek w okresie okołoporodowym – doświadczenia Fundacji #PolskieForumMigracyjne”. Znajdziecie w niej pogłębione wywiady z osobami z naszego zespołu, które pracują z mamami-uchodźczyniami, a także z zaproszonymi ekspertkami oraz historie kobiet, które chciały się nimi podzielić.
Dostępna jest już wersja online po polsku i angielsku! Linki w komentarzach.

Wszystkie działania możliwe są dzięki wspaniałej pracy naszego zespołu! OGROMNE BRAWA I UKŁONY! Marta-Piegat Kaczmarczyk, czyli Matka Chrzestna programu, która otacza opieką psychologiczną nasze beneficjentki, Karolina Czerwińska – pierwsza koordynatorka programu, Weronika Brączek – obecna koordynatorka, Inna Padshah, Hania Kamińska, Małgosia Skalska, Marharyta Olshanska – niezastąpione położne, Agnieszka Carrasco-Żylicz – terapeutka, Anfisa Yakovina – psycholożka, która prowadzi szkoły rodzenia i Larysa Sugay – fizjoterapeutka.

Dziękujemy za udział w panelu eksperckim Karolinie Maciorowskiej z CARE oraz Joannie Pietrusiewicz z Fundacji Rodzić po Ludzku. Moderację znakomicie poprowadziła autorka reportaży i wywiadów Dorota Borodaj.

Dziękujemy za udział w spotkaniu i za OBECNOŚĆ wszystkim osobom! Mamy nadzieję, że razem uda nam się jeszcze wiele zdziałać!
Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie UNHCR Polska Plan International Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego IOM Poland Niebieska Linia IPZ

Fot. Hanna Linkowska

#wsparcieokołoporodowe #wsparciekobiet #kobiety #mamy #byćmamą #szkołyrodzenia
Żródło materiału: Polskie Forum Migracyjne

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej