3.5 C
Warszawa
23 grudnia, 2024, 01:46
MigranciwPolsce.pl
Co to jest za historia!  Dwa pałace , dwie urny i jeden archeolog, który dzięki ...

Co to jest za historia! Dwa pałace , dwie urny i jeden archeolog, który dzięki …


✅💥Co to jest za historia! Dwa pałace 🏰🏰, dwie urny ⚱️⚱️i jeden archeolog, który dzięki swojej pasji rozwiązał zagadkę.
👉 Dzisiaj w Żarowska Izba Historyczna Bogdan Mucha przekazał urnę, w której niegdyś spoczywały prochy hrabiego Karla Wilhelma von Keyserlingka, przedstawicielom stowarzyszeniu Biodynamic Federation Demeter International. Keyserlingk zarządzał majątkiem teścia Krobielowicach, zajmował się rolnictwem, był antropozofem. To on ściągnął do 🏰 Kobierzyc Rudolfa Steineram filozofa, mistyka i twórcy antropozofii. Na rok przed śmiercią, w Zielone Świątki 1924 roku Steiner przeprowadził w pałacu w Kobierzyce kurs “podstaw wiedzy duchowej dla powodzenia w rolnictwie”,🌻🌻K kładąc tym samym podwaliny pod rozwój biodynamicznego, ekologicznego rolnictwa.
Urna z prochami hrabiego oraz jego synowej w 1945 roku znajdowała się w kaplicy w Zastrużu. Kiedy weszła tam Armia Czerwona, żołnierze zbezcześcili prochy, a pałac oraz kaplicę potraktowali jak toaletę. Żona Karla, 66-letnia wówczas Johanna, postanowiła zakopać urny. Dokumenty rodzinne ukryła pod podłogą na strychu miejscowej szkoły.
Ta historia biegła jednak dwutorowo. Pewnego dnia do Bogdana Muchy zgłosił się człowiek, który oddał mu jakąś urnę. Bogdan schował ją i nagle stało się to coś 🙂 Trzy tygodnie temu, podczas wizyty na Dolnym Śląsku członkowie Demeter, którzy wiele zawdzięczają myśli Keyserlingka, odwiedzili Zastruże. W szkole zapytali, czy znaleziono może jakieś dokumenty i pani dyrektor skierowała ich prosto do Bogdana. Bo dokumenty w trakcie remontu rzeczywiści znaleźli i oddali właśnie jemu, do Izby. Spójrzcie, jak czasami długo trzeba czekać na rozwiązanie, wydaje się, nierozwiązywalnych zagadek. W tej zagadce wszystkie drogi poprowadziły do Bogdana 🙂 🙂 ✅🏰💥, choć drugiej urny nie udało się odnaleźć. C.d.n 🙂

U








Źródło: Projekt Historia – Joanna Lamparska

Polecane wiadomości