29.4 C
Warszawa
22 lipca, 2024, 10:57
MigranciwPolsce.pl
Jak to możliwe, że cenne pamiątki należące do wywiezionych mieszkanek Tykocina ...

Jak to możliwe, że cenne pamiątki należące do wywiezionych mieszkanek Tykocina …


✅💥 Jak to możliwe, że cenne pamiątki należące do wywiezionych mieszkanek Tykocina przetrwały pobyty w obozach koncentracyjnych i wróciły do rodzin po 80 latach?
👉 Osobiste przedmioty polskich więźniów były przez administracje obozowe sortowane, pakowane i skrupulatnie opisywane. Zachowała się szczegółowa dokumentacja dzięki której wiadomo, który depozyt do kogo należy. 20 kwietnia 1945 roku komendant obozu Neuengamme zarządził ewakuację obozu. Z nie do końca dziś jasnych przyczyn, postanowił ukryć setki depozytów więźniów w małej, niemieckiej miejscowości.
🪙💰 Gdzie znajdował się schowek niezwykłego skarbu i jak trafiono na jego trop? Kim są ludzie, dzięki którym polskich więźniarek niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, wróciły do rodzin właścicieli po 80 latach? Wśród niezwykłych skarbów są między innymi złote obrączki i łańcuszek z medalikiem.
Oto kolejna propozycja filmowa na dzisiejszy wieczór. Twórcy kultowego History Hiking zapraszają Was na niesamowitą podróż w przeszłość. Dajcie znać, jak Wam się podobało 🙂
LINK W PIERWSZYM KOMENTARZU🧨
Źródło: Projekt Historia – Joanna Lamparska

Polecane wiadomości

Skip to content