6.9 C
Warszawa
2 marca, 2024, 02:07
MigranciwPolsce.pl
01 GRU: Przygotowania Ukończone! Ukraińcy PRZEPROWADZĄ WIELKI ATAK  | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona
Fundacje i organizacje

01 GRU: Przygotowania Ukończone! Ukraińcy PRZEPROWADZĄ WIELKI ATAK |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 645.

Dziś w regionie Chersonia doszło do wielu interesujących wydarzeń

Tutaj siły ukraińskie zabezpieczyły nowe pozycje w lesie, przerzuciły dodatkowe posiłki i rozpoczęły szeroko zakrojone naloty HIMARS w celu zniszczenia rosyjskich baz dowodzenia, koncentracji sił i wielu systemów obrony powietrznej.

Ostatnim razem mówiłem, że warunki pogodowe uległy pogorszeniu, co znacząco wpłynęło na trwające operacje wzdłuż rzeki
Zła pogoda stanowiła największe wyzwanie dla grup zwiadowczych, zarówno rosyjskich, jak i ukraińskich.
Jednak ograniczona widoczność dała również wiele możliwości, zwłaszcza Ukraińcom, ponieważ mogli oni znacznie łatwiej prowadzić rotację sił i transportować zapasy amunicji.
W rzeczywistości rosyjskie źródła podały, że w ciągu ostatnich kilku dni Ukraińcy z powodzeniem przenieśli dodatkowe jednostki na wschodni brzeg rzeki i że w pobliżu Krynek działa obecnie do 400 ukraińskich żołnierzy.

Co więcej, dziś niektóre rosyjskie źródła przyznały, że siły ukraińskie posunęły się naprzód na południowy zachód od Krynek i zajęły przyczółek w pobliskim lesie.
Rosyjscy analitycy zaczęli alarmować, że Ukraińcy mądrze wykorzystali czas i są w pełni przygotowani do rozpoczęcia kolejnej fazy operacji ofensywnej.

Ostatnio pogoda poprawiła się, a rosyjskie lotnictwo wznowiło naloty na ten region
Rosyjskie źródła podały, że Rosjanie użyli bomb FAB-250 do rażenia potencjalnych ukraińskich pozycji
Co ciekawe, rosyjscy żołnierze na miejscu wyrazili pesymizm co do skuteczności ataków, ponieważ powiedzieli, że komunikacja między różnymi oddziałami, a zwłaszcza lokalnym sztabem taktycznym, praktycznie nie istnieje, a ataki nie odbywają się na podstawie rozpozn
ania zebranego przez rosyjskich operatorów dronów.
Częściowo wyjaśnia to, w jaki sposób Ukraińcom udało się przekroczyć rzekę i tak skutecznie utrzymać teren

Wygląda na to, że skala operacji ofensywnej wzrośnie jeszcze bardziej, ponieważ gdy tylko pogoda się poprawiła, Ukraińcy zaczęli nieustannie atakować rosyjskie centra dowodzenia, koncentrację sił i systemy obrony powietrznej.

Ukraińscy żołnierze z 35 brygady opublikowali niedawno materiał filmowy pokazujący ataki HIMARS w Korsunce
Na filmie widać wiele uderzeń, a według żołnierzy zniszczyli oni kilka domów, które Rosjanie wykorzystywali jako koszary dla żołnierzy i co najmniej jeden magazyn ze sprzętem, który można było dostrzeć przez silny pożar

Inne nagranie pokazuje, jak ukraińskie siły specjalne zidentyfikowały rosyjski pojazd dowodzenia w pobliżu Nowej Majaczki.
Natychmiastowe uderzenie HIMARS zniszczyło pojazd wraz z rosyjskimi dowódcami.

Siły ukraińskie uderzyły również w budynek w okupowanej Juwilejne podczas spotkania rosyjskiej policji okupacyjnej
Rosyjskie źródła podały, że ukraiński pocisk HIMARS zabił czterech funkcjonariuszy policji okupacyjnej i ranił 18 innych.
Ukraińskie źródła podały, że spotkanie organów ścigania było prowadzone wraz z niektórymi przedstawicielami dowództwa wojskowego, którzy również zostali wyeliminowani.
Co ciekawe, Ukraińskie Centrum Oporu poinformowało, że siły ukraińskie uderzyły w spotkanie dzięki informacjom od lokalnych ukraińskich partyzantów i zabiły pięciu wysokich rangą rosyjskich urzędników.

Ukraińcy skupili swoją uwagę również na rosyjskich systemach obrony powietrznej
Ponieważ Ukraińcy aktywnie używają dronów w obwodzie chersońskim, zniszczenie systemów obrony powietrznej jest niezbędne do zapewnienia swobody przemieszczania się.
Pierwsze uderzenie miało miejsce w pobliżu Nowoseliwskie
Tutaj załogi HIMARS zniszczyły wyrzutnię rakiet obrony powietrznej Buk-M2.
Kilka dni wcześniej Ukraińcy zidentyfikowali i zniszczyli jeszcze lepszą wersję systemu, a dokładniej wyrzutnię rakiet obrony powietrznej Buk-M3.

Kilka dni temu Ukraińcy opublikowali również wideo ze szkolenia piechoty morskiej
Żołnierze uczyli się, jak masowo przeprawiać się przez rzekę z ciężkim sprzętem
Widzieliśmy też, że Ukraińcy przetransportowali już co najmniej jeden opancerzony wóz bojowy do Krynek, więc możliwe jest, że Ukraińcy wyczekują momentu, w którym siły rosyjskie znajdą się w najsłabszej i najbardziej zdezorganizowanej pozycji celem przeprowadzeni
a ataku.

Ogólnie rzecz biorąc, Ukraińcy wykorzystali złą pogodę na swoją korzyść i sprowadzili świeże oddziały na przyczółek
W momencie, gdy pogoda uległa znacznej poprawie, Ukraińcy przeprowadzili serię niszczycielskich ataków na rosyjskie koncentracje sił, centra dowodzenia i obronę powietrzną, aby osłabić rosyjskie zdolności obronne.
Tak więc, już wkrótce możemy być świadkami wielu interesujących wydarzeń w regionie

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej