10.6 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 19:43
MigranciwPolsce.pl
01 MAR: CZTERECH ODWAŻNYCH UKRAIŃSKICH ŻOŁNIERZY ODEPCHNĘŁO SZTURM ZMECHANIZOWANY | Wojna w Ukrainie

01 MAR: CZTERECH ODWAŻNYCH UKRAIŃSKICH ŻOŁNIERZY ODEPCHNĘŁO SZTURM ZMECHANIZOWANY | Wojna w UkrainieWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 737.

Dziś pojawiło się wiele aktualizacji z kierunku Orichowa

Tutaj siły rosyjskie zdecydowały się przeprowadzić nagłą operację ofensywną zaraz po niedawnym zdobyciu Awdijiwki, a według najnowszych aktualizacji intensywność ataków tutaj pozostaje bardzo wysoka
Główną celem nagłej ofensywy było zaskoczenie sił ukraińskich, ponieważ spodziewali się, że Ukraińcy przeniosą część swojego garnizonu z tego kierunku do Awdijiwki, aby ustabilizować linię frontu.

Najbardziej intensywne starcia mają miejsce w okolicach Robotyne.
Siły rosyjskie otworzyły dwa kierunki natarcia i atakują ukraińskie pozycje na obrzeżach Robotyne od południa i południowego zachodu.
Są to również najbardziej ufortyfikowane obszary wokół wioski, ponieważ Ukraińcy kontrolują rozległe sieci okopów i chociaż te fortyfikacje poniosły znaczne szkody podczas prawie dziewięciu miesięcy walk w okolicy, nadal stanowią potężne przeszkody

Ostatnim razem widzieliśmy, jak przeszkody te pomogły odeprzeć serię silnych ataków zmechanizowanych, w których Rosjanie wykorzystali do 30 czołgów i pojazdów opancerzonych oraz setki żołnierzy
Zniszczone jednostki zostały rozproszone po całym regionie, a ocalali dotarli nawet do pierwszych domów w wiosce, próbując znaleźć schronienie.
Jest to o tyle istotne, że choć odizolowane resztki sił rosyjskich, które były praktycznie bez amunicji, zostały szybko schwytane przez Ukraińców, rosyjskie media przedstawiały to jako zwycięstwo.
Takie przedwczesne deklaracje zwycięstwa gwarantują, że rosyjscy dowódcy zarządzą przeprowadzenie kolejnej fali ataku tak szybko, jak to możliwe, aby nadrobić zaległości w narracji.
W przeciwnym razie, jeżeli nie uda im się nadążyć za narracją, a media będą musiały wycofać się i powiedzieć, że Rosjanie faktycznie stracili nowo zdobyte pozycje, rzuci to cień na rosyjskich dowódców.
Dlatego siły rosyjskie rozpoczęły nową falę ataków

Kolejny poważny atak nadszedł z południa, a na podstawie geolokalizowanych materiałów bojowych siły rosyjskie użyły wielu opancerzonych wozów bojowych, które przewoziły kilkudziesięciu żołnierzy.
Opancerzone wozy bojowe aktywnie odpierały ukraiński ogień, próbując jednocześnie dostać się jak najgłębiej do wioski, aby rozmieścić piechotę w pobliżu bardziej nienaruszonych domów zamiast na obrzeżach.
Analitycy doszli do wniosku, że taki skoordynowany rosyjski atak zaskoczył Ukraińców, dlatego nie udało im się powstrzymać Rosjan jak zwykle na podejściach i musieli zaangażować się w walki miejskie.
Rosyjskie źródła donoszą, że rosyjska piechota zajęła pozycje w miejscowej szkole i kontynuowała próby rozwinięcia ataku.
Pomimo silnej presji ze strony rosyjskiej piechoty, której ataki były wspierane przez ciągły ostrzał artyleryjski, siłom ukraińskim udało się utrzymać kontrolę nad północną połową wioski i przełamać impet Rosjan.
Po zatrzymaniu impetu, Ukraińcy zaczęli przeprowadzać kontrataki, aby przywrócić kontrolę nad południową częścią wioski.
Chociaż rosyjskie źródła twierdziły, że atak zakończył się sukcesem, odnosząc się do materiału filmowego z początkowego przełamania, ukraińskie źródła twierdziły, że rosyjski atak nie powiódł się i opublikowały filmy pokazujące zniszczony sprzęt i personel, a także rozbite jednostki rosyjskie które szukały schronienia

Prawdę mówiąc, Ukraińcom ledwo udało się utrzymać kontrolę nad swoimi pozycjami

Rosyjscy dowódcy, którzy obserwowali bitwę z dronów, zrozumieli, że ten atak znacznie osłabił ukraińskie zdolności obronne i zaczęli planować nocny atak.

Jak się okazało, po tym jak Ukraińcy ewakuowali rannych, na pozycjach pozostało tylko czterech żołnierzy.
Spodziewali się otrzymać posiłki w ciągu kilku godzin, jednak rosyjski atak nadszedł znacznie szybciej.

Jak pokazuje szalony materiał filmowy z nocnej bitwy, tych czterech ukraińskich żołnierzy stanęło do bitwy przeciwko trzem opancerzonym pojazdom bojowym i dwudziestu czterem żołnierzom.

Rosyjska jednostka szturmowa zaczęła ponosić straty już na podejściu, gdy jeden z ich pojazdów opancerzonych wysadził się na minie.
Jeden z czterech ukraińskich żołnierzy natychmiast podwoił straty, trafiając drugi pojazd opancerzony z RPG.
Tylko trzeci opancerzony wóz bojowy zdołał dotrzeć do planowanego celu i zrzucił piechotą przed ukraińskimi pozycjami.

Czterech ukraińskich żołnierzy natychmiast zaatakowało napastników i nie pozwoliło im się zbliżyć.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej