20.5 C
Warszawa
18 lipca, 2024, 03:59
MigranciwPolsce.pl
04 CZE: ROSJANIE POPEŁNILI DUŻY BŁĄD. Wiele Baz Zniszczonych | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

04 CZE: ROSJANIE POPEŁNILI DUŻY BŁĄD. Wiele Baz Zniszczonych |🔴 Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
🔵 Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
🔵 Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
🔵Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 465

Dziś dowódca rosyjskiego Korpusu Ochotniczego oświadczył, że kontynuują oni operację specjalną na terytorium Rosji, z powodzeniem przyciągając jeszcze więcej sił rosyjskich do regionu Biełgorodu
Sądząc po najnowszych materiałach geolokalizacyjnych, walki w okolicach Tawolżanki i Szebekino nadal trwają.

Dowódca sił powstańczych stwierdził, że siły rosyjskie nie mają już pełnej kontroli nad tymi miastami
Powiedział, że Biełgorodzka Republika Ludowa stopniowo staje się szarą strefą – ludzie opuścili swoje domy, administracja regionalna i policja już nie funkcjonują, a złodzieje zajęci są grabieżą swoich sąsiadów.

Co ciekawe, Szebekino, Tawolżanka i inne osady w regionie miały w przybliżeniu taką samą populację jak Bachmut, a kilka wzmocnionych kompanii zdążyło już zająć obszerne pozycje
Dowódca Legionu Wolności Rosji poinformował, że nieregularne siły rosyjskie, takie jak policja i straż graniczna, okazały się całkowicie niezdolne do ochrony granicy, dlatego Rosjanie uciekają się przede wszystkim do ostrzału.
Biorąc pod uwagę, że siły powstańcze utrzymują obecność w rosyjskich osadach, siły rosyjskie niszczą własne miasta i wsie, ponieważ nie są w stanie wypchnąć powstańców za granicę i utrzymać ich z dala od terytorium Rosji.

Instytut Studiów nad Wojną ocenił, że rosyjskie Ministerstwo Obrony nadal reaguje nieproporcjonalnie na te naloty, aby wzbudzić zaufanie i kompetencje.
Ministerstwo twierdziło, że przerzuciło dodatkowe elementy regularnej armii rosyjskiej i przeprowadziło ciężkie ataki lotnicze, artyleryjskie a także użycili środków zapalających.
Ministerstwo wspomniało również o rozmieszczeniu całego batalionu zmotoryzowanego.
Lokalni mieszkańcy potwierdzili te twierdzenia i opublikowali materiał filmowy przedstawiający różne posiłki wkraczające do regionu.
Jak widać, siły rosyjskie kontynuują przemieszczanie tysięcy żołnierzy i ciężkiego sprzętu do regionu Biełgorodu.

To bardzo dobra wiadomość dla Ukraińców
Nie tylko oznacza to, że rosyjska obrona na froncie staje się coraz słabsza, ale oznacza to również, że węzły logistyczne są teraz pełne personelu wojskowego i sprzętu, który Ukraińcy mogą zniszczyć, gdy ten jest jeszcze w ruchu.

I jest to dokładnie to, co robią Ukraińcy
W ciągu tych 3 dni operacji specjalnych w regionie Biełgorodu Ukraińcy przeprowadzili ponad 100 precyzyjnych uderzeń, w szczególności na obszary koncentracji sił.

Jedno z największych uderzeń miało miejsce dzisiaj w Berdiańsku.
Materiał filmowy pokazuje następstwa działań rosyjskiej obrony przeciwlotniczej i wskazuje, że Ukraińcy użyli do 10 pocisków rakietowych.
Niektóre pociski zostały zestrzelone, a ich pozostałości wskazują, że Ukraińcy użyli Toczka-U.
Inne materiały filmowe potwierdzają, że niektóre ukraińskie pociski zdołały osiągnąć swoje cele.
Podczas gdy ukraiński sztab generalny szacuje rosyjskie straty z dzisiejszego ataku, pojawiło się więcej informacji na temat wczorajszego ataku

Wczoraj Ukraińcy uderzyli w Berdiańsk około 6 pociskami rakietowymi
Rosyjskie media donoszą, że Ukraińcy użyli pocisków Strom Shadow.
Materiały satelitarne wyraźnie pokazują całkowite zniszczenie dwóch ogromnych magazynów w porcie, a także znaczne zniszczenie fabryki Azowkabel
Kilka sekcji fabryki zostało całkowicie zburzonych, chociaż północno-wschodnia część wydaje się nadal nadawać do użytku.

Lokalni mieszkańcy donoszą, że słyszeli dziś co najmniej 5 potężnych eksplozji w pobliżu Melitopola.
Później doniesiono, że Ukraińcy celowali w rosyjską logistykę i zniszczyli niektóre obiekty w pobliżu linii kolejowej.
Ukraiński urzędnik Petro Andrijuszczenko poinformował, że siły rosyjskie wymieniają stary i zużyty sprzęt na południu Ukrainy, w tym czołgi T-72 i T-62 oraz obronę powietrzną, co wyjaśnia ataki na szlaki logistyczne.

Ukraińcy dokonali również serii ataków HIMARS na rosyjską logistykę na wschodzie, ponieważ rosyjskie pociągi przejeżdżają przez ten region.
Rosyjskie media twierdziły, że siły ukraińskie zaatakowały wschodnie przedmieścia Ałczewska czterema rakietami HIMARS.
Rosyjskie media twierdziły również, że siły ukraińskie przeprowadziły atak HIMARS na bliżej nieokreślone fabryki w Doniecku.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content