22.8 C
Warszawa
16 lipca, 2024, 08:08
MigranciwPolsce.pl
04 LIP: LINIE PRZEŁAMANE! Ukraińcy ODZYSKUJĄ TEREN W KIERUNKU LIMAN | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

04 LIP: LINIE PRZEŁAMANE! Ukraińcy ODZYSKUJĄ TEREN W KIERUNKU LIMAN |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Raporty Strategiczne na Wyłączność na Patreon: https://www.patreon.com/RFUPolski/membership
Raporty Strategiczne na Wyłączność na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
NIEOCENZUROWANE MATERIAŁY na Telegramie: https://t.me/RFUPolski
Wsparcie za pomocą przycisku darowizny pod filmem (obok „Udostępnij”)
Twitter/X: https://twitter.com/RFUPolski

Dzień 861.

Dziś pojawiło się wiele aktualizacji z kierunku Liman

Tutaj siły ukraińskie niedawno odbiły znaczne części terytorium wzdłuż różnych osi na linii Kreminna.
Najnowsze materiały geolokalizacyjne wskazują, że siły ukraińskie niedawno odzyskały utracone pozycje na wschód od Terny i Jampoliwki, jednego z najgorętszych obszarów w tym kierunku.

Jak możnsz pamiętać, siły rosyjskie próbują przejąć kontrolę nad tymi osadami, aby przekroczyć rzekę Żerebiec i mieć bezpośrednią drogę do ataku na Liman, który odgrywa kluczową rolę jako centrum logistyczne i zaopatrzeniowe dla strony, która go kontroluje.

Ukraiński obserwator wojskowy Kostiantyn Maszowiec potwierdził niedawno, że siły ukraińskie posunęły się naprzód o około 1,5 kilometra w pobliżu Terny i Jampoliwki w ciągu kilku dni, kiedy siły rosyjskie zmniejszyły intensywność swoich ataków

Geolokalizowane zdjęcia opublikowane przez ukraińskich żołnierzy działających w regionie pokazują fragmenty działań kontrofensywnych w różnych okopach w pobliżu Terny
Materiał filmowy pokazuje fragmenty intensywnych walk, a także wysoki stopień przygotowania i koordynacji działań prowadzonych przez dowódcę na linii frontu.
Dodatkowy materiał filmowy pokazuje zniszczenie przez siły ukraińskie rosyjskiego BMP przy użyciu ukraińskiego PPK “Stugna-P”.
Te i inne filmy pokazują wyraźną poprawę w zakresie dostępnych środków i amunicji przez siły ukraińskie, co przechyla szalę na stronę ukraińską w niektórych określonych punktach linii frontu

Jednak główne i bezpośrednie przyczyny tego nagłego ukraińskiego sukcesu są dwojakie
Po pierwsze, jak wskazał Maszowiec, elementy rosyjskiej 20. i 25. Armii Połączonych Sił Zbrojnych prawdopodobnie przegrupowywały się w ramach przygotowań do wznowienia operacji ofensywnych w pobliżu Terny i Jampoliwki, gdy siły ukraińskie kontratakowały i odzyskały utracone pozycje.

Po drugie, różne ukraińskie źródła działające w kierunku Liman stwierdziły, że siły rosyjskie prowadzą operacje ofensywne na tym obszarze wyłącznie z grupami piechoty wielkości oddziału bez wsparcia pojazdów opancerzonych.
Jak możesz pamiętać, siły rosyjskie straciły ponad sto pojazdów opancerzonych w ciągu pierwszych czterech miesięcy roku tylko w okolicach Terny z powodu ciągłych i bezskutecznych ataków na tym kierunku.

Źródła dodały, że te rosyjskie grupy piechoty wielkości oddziału atakują pojedynczo, ale druga podobna grupa będzie potencjalnie podążać za początkową grupą szturmową, aby pomóc zabezpieczyć zdobyte pozycje.
Taktyka ta, która prowadzi do dużej liczby strat osobowych, jest często określana jako “taktyka Wagnera”.

Widoczne słabe planowanie przez rosyjskich dowódców, brak wsparcia piechoty przez pojazdy opancerzone i ciągłe nadużywanie obfitującej w straty taktyki oznaczały, że Ukraińcy byli w stanie wykorzystać ten okres przegrupowania, aby odzyskać w ciągu kilku dni znaczny obszar terytorium, o które walki toczyły się od wielu miesięcy.

W rezultacie rosyjscy blogerzy wojskowi twierdzili niedawno, że rosyjskie Ministerstwo Obrony zdymisjonowało dowódcę 20. Armii Połączonych Sił Zbrojnych, generała porucznika Suchraba Achmedowa
Twierdzenia o jego usunięciu są godne uwagi, ponieważ byłoby to pierwsze usunięcie oficera aktywnie dowodzącego siłami rosyjskimi na Ukrainie w ramach ostatniej fali zwolnień.

Na tym korzystne wiadomości dla Ukrainy się nie kończą
Ukraińskie źródła poinformowały niedawno, że siły ukraińskie poczyniły znaczące postępy na dwóch dużych obszarach, jednym w obszarze leśnym Serebriański o głębokości kilometra wzdłuż frontu o szerokości dwóch kilometrów, na południowy zachód od Kreminny, a drugim na południe od pierwszego, w pobliżu rzeki Doniec
Operacja została przeprowadzona przez żołnierzy 12. brygady specjalnego przeznaczenia “Azow” i 1. brygady operacyjnej “Burewicze” Gwardii Narodowej.

Kilka niedawno opublikowanych geolokalizowanych materiałów pokazuje ukraińskie wysiłki kontrofensywne w lesie Serebriański.
Pierwsze nagranie pokazuje zniszczenie rosyjskiego czołgu i rosyjskiego BMP przez coś, co wydaje się być ukraińskim ostrzałem artyleryjskim.
Pierwszy pojazd unika bezpośredniego trafienia o kilka metrów i wkrótce potem próbuje zawrócić, by uciec.
Kilka sekund później zostaje całkowicie zniszczony przez ostrzał artyleryjski.
Koniec materiały ukazuje drugi pojazd opancerzony, w tym przypadku BMP-2, zniszczony kilka metrów od pierwszego czołgu.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content