23 C
Warszawa
15 czerwca, 2024, 15:26
MigranciwPolsce.pl
05 CZE: W SAMĄ PORĘ. Ukraińcy WYSADZILI Royjski Sprzęt i Amunicję Przed Atakiem | Wojna w Ukrainie

05 CZE: W SAMĄ PORĘ. Ukraińcy WYSADZILI Royjski Sprzęt i Amunicję Przed Atakiem | Wojna w UkrainieWspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Raporty Strategiczne na Wyłączność na Patreon: https://www.patreon.com/RFUPolski/membership
Raporty Strategiczne na Wyłączność na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Niocenzurowane materiały na Telegramie: https://t.me/RFUPolski
Twitter/X: https://twitter.com/RFUPolski
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dzień 832.

Dzisiaj pojawiło się wiele wiadomości z kierunku Kurachowe.

Tutaj Ukraińcom udało się powstrzymać drugą falę rosyjskich ataków na następną wioskę po Nowomychailiwce, nie dając wrogowi wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i przegrupowanie.
Rosjanie szybko utknęli przed najmniejszą wioską długiego łańcucha osadniczego wzdłuż rzeki – Paraskowiwką
Stanowi ona dla nich potężną przeszkodę, nie ze względu na siłę i rozmiar fortyfikacji, ale ze względu na nowe taktyki stosowane przez Ukraińców.
Osada ta jest kluczowa dla Rosjan, jeżeli chcą osiągnąć swój cel operacyjny, jakim jest zajęcie Kostiantyniwki i otwarcie dostępu do Wuhledaru od północy.
Wiedząc, jak ważnym jest to dla Rosjan, Ukraińcy postanowili po raz kolejny uderzyć pierwsi i nie pozwolić im zebrać dużych sił do następnej fali ataków
W tym celu ukraińscy dowódcy opracowali plan bitwy z kilkoma kluczowymi krokami

Pierwszym krokiem było skuteczne odcięcie sił rosyjskich od wsparcia artyleryjskiego poprzez podjęcie działań kontrbateryjnych.
W tym celu Ukraińcy monitorowali rosyjskie tyły na wschód od Novomykhailivki, szukając aktywów artyleryjskich wroga.
Ukraińscy operatorzy dronów z oddziału Shadow zlokalizowali kilka haubic D-30 na południowy wschód od tej miejscowości i razili je za pomocą dronów FPV.
Systemy artyleryjskie zostały skutecznie zniszczone, mimo że były ukryte w trzech liniach za pomocą siatek maskujących, aby ukryć ich obecność.
Operatorzy dronów z oddziału Adam byli odpowiedzialni za ataki na północny wschód od wioski.
W krótkim czasie udało im się zniszczyć nie tylko wiele haubic D-30, ale także kilka samobieżnych systemów artyleryjskich, kilka w ich kryjówkach i kilka innych w ruchu.
Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do oryginalnego, nieocenzurowanego materiału bojowego z tych operacji, możesz go znaleźć na naszym kanale Telegram, korzystając z linku w opisie.

Piloci dronów wywarli dodatkową presję na ten obszar, atakując również kryjówki amunicji i pojazdy dostawcze, aby osłabić rosyjskie misje artyleryjskie
Ataki te stanowiły początek drugiego etapu ukraińskiego planu osłabienia rosyjskich wysiłków poprzez uniemożliwienie im dostarczenia świeżych sił lub amunicji na pozycje frontowe.
Ukraińcy wykorzystali stosunkowo płaski i pusty teren wokół Nowomichailiwki na swoją korzyść, atakując pojazdy dostawcze wroga za pomocą dronów FPV.
Jeżeli spojrzymy na geolokalizowane nagrania, możemy zobaczyć ponad 10 takich pojazdów zniszczonych w krótkim czasie, od dużych ciężarówek Kamaz po mniejsze samochody dostawcze UAZ.

Po tych udanych początkowych krokach w celu ograniczenia rosyjskiej artylerii i zaopatrzenia w regionie, Ukraińcy przeszli do trzeciej fazy swojego planu – przeprowadzenia serii nalotów na punkty akumulacyjne sił rosyjskich – zarówno na linii frontu, jak i na tyłach
Operatorzy dronów z 79. Brygady Desantowo-Szturmowej opublikowali kilkanaście geolokalizowanych nagrań pokazujących, jak atakują rosyjskich żołnierzy w okopach, ziemiankach i kryjówkach
Jedno z nagrań zwraca uwagę na jedną z rosyjskich taktyk, którą można zaobserwować coraz częściej w ostatnich tygodniach, a mianowicie wykorzystanie motocykli do szybkiego rozmieszczania sił na linii kontaktu i przeprowadzania ataków
Wcześniej używali od 1 do 2 takich pojazdów, ale na najnowszych materiałach możemy zobaczyć aktualizację tej wątpliwej taktyki z 5 lub więcej maszynami w grupie, próbującymi wykorzystać prędkość motocykli na swoją korzyść.
Ze względu na drastyczny charakter wyników, nie możemy pokazać tutaj oryginalnego, nieocenzurowanego nagrania z tej operacji, ale można je znaleźć na naszym kanale Telegram.

Niszczycielski wynik ukraińskich działań zmusił rosyjskich dowódców do podjęcia desperackiej próby rozpoczęcia kolejnej fali ataków na ukraińskie pozycje wokół Paraskowiwki przy użyciu wszystkiego, co jeszcze mieli do dyspozycji.
Rozmiar tych rosyjskich grup szturmowych na tych geolokalizowanych materiałach z okolic Paraskowiwki pokazuje dokładnie, jak skuteczne było ukraińskie podejście
Wcześniej składały się one zwykle z kilku czołgów, transporterów opancerzonych i grup piechoty liczących do 20 żołnierzy, ale najnowsze nagrania pokazują znaczną redukcję grup do pojedynczych czołgów, pojazdów BTR i MT-LB wspieranych przez grupy piechoty liczące
do 5 żołnierzy.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content