22.8 C
Warszawa
16 lipca, 2024, 07:32
MigranciwPolsce.pl
05 LIP: Genialna Taktyka! Ukraińcy Utworzyli STREFĘ ŚMIERCI W KALINIWCE| Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

05 LIP: Genialna Taktyka! Ukraińcy Utworzyli STREFĘ ŚMIERCI W KALINIWCE|Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Raporty Strategiczne na Wyłączność na Patreon: https://www.patreon.com/RFUPolski/membership
Raporty Strategiczne na Wyłączność na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
NIEOCENZUROWANE MATERIAŁY na Telegramie: https://t.me/RFUPolski
Wsparcie za pomocą przycisku darowizny pod filmem (obok „Udostępnij”)
Twitter/X: https://twitter.com/RFUPolski

Dzień 862.

Dziś pojawiło się wiele aktualizacji z kierunku Bachmut.

Najciekawsze informacje pochodzą z północnej flanki Chasiw Jaru
Tutaj Rosjanie zintensyfikowali swoje ataki w kierunku Kalyniwki, aby bezpośrednio zaatakować centrum Chasiw Jaru od północy
Jednak Ukraińcy z niecierpliwością czekali na te ataki, więc Rosjanom nie udało się posunąć naprzód i ponieśli tak poważne straty, że musieli całkowicie wstrzymać ataki i zrobić przerwę operacyjną.

Celem sił rosyjskich jest przejęcie kontroli nad Kalyniwką, aby wykorzystać przejście przez kanał do dalszych ataków na Chasiw Jar.
Gdyby Rosjanie skutecznie wykorzystali to natarcie, uniknęliby przekraczania kanału od strony dzielnicy Kanałowej.
Zamiast tego, atak na centrum miasta z północnego przejścia w pobliżu Kalyniwki może okazać się bardziej efektywny.

Rosyjskie ataki na Kalyniwkę zostały poprzedzone intensywnym ostrzałem artyleryjskim, wzmocnionym przez naloty bombowe, co doprowadziło do zniszczenia większości wioski.
Bez budynków, które mogłyby posłużyć za pozycje strzeleckie, ukraińscy żołnierze wycofali się na korzystniejsze pozycje na zachód od kanału.
Następnie wojska rosyjskie posuwały się wzdłuż ulicy Lisowej, docierając do przeprawy przez kanał.

Zniszczenie wszystkich budynków we wschodniej Kalyniwce okazało się dla Rosjan mieczem obosiecznym.
Zniszczenie budynków wyeliminowało jakąkolwiek możliwość ukrycia i ochrony swoich oddziałów przed ukraińską artylerią, czołgami i dronami.
W rezultacie siły rosyjskie zostały zmuszone do poruszania się po otwartych przestrzeniach, co doprowadziło do ich szybkiego zniszczenia.

Materiał filmowy z tego obszaru pokazuje, jak pojedynczy ukraiński czołg zdołał zniszczyć grupę rosyjskich żołnierzy, którzy zmierzali do przeprawy przez kanał, w połączeniu z atakami dronów kamikadze na tę samą grupę.

Inny film pokazuje rosyjski BMP załadowany piechotą, który został trafiony w stojak na amunicję, co spowodowało potężną eksplozję, która zabiła wszystkich na pokładzie.
Detonacja była tak silna, że trzy inne pobliskie pojazdy w kolumnie również zostały uszkodzone przez wybuch, a następnie porzucone, a większość żołnierzy zginęła.
Jedyny ocalały spośród rosyjskich żołnierzy doznał poważnych poparzeń ciała, a następnie stracił przytomność.
Oryginalny, nieocenzurowany materiał filmowy z tych operacji można znaleźć na naszym kanale telegramu poprzez link w opisie.

Ze względu na znaczne straty przy niewielkich lub żadnych zyskach, morale rosyjskiej armii w tym obszarze jest bardzo niskie
Doprowadziło to rosyjskie dowództwo do utworzenia oddziałów zaporowych, które zabijają dezerterów lub ich chwytają i wysyłają z powrotem na śmiertelnie niebezpieczne pozycje frontowe.
W obliczu braku zmotywowanego personelu i zmagając się z dowodzeniem głównie zdemotywowanymi oddziałami, rosyjscy dowódcy rozmieszczają tylko małe grupy piechoty do ataków
Innym powodem tej taktyki są duże straty w sprzęcie i żołnierzach podczas większych ataków, w których siły rosyjskie tracą od czterdziestu do siedemdziesięciu procent swojego sprzętu.
Ukraińscy żołnierze na tym obszarze używają do pięćdziesięciu dronów dziennie, aby razić dwadzieścia pięć rosyjskich celów, głównie rosyjskie opancerzone formacje szturmowe próbujące się posunąć naprzód.

Rosyjski instruktor Storm-Z twierdził, że siły rosyjskie osiągnęły największe zyski w Chasiw Jarze, Awdijiwce i Oczeretyne poprzez ataki frontalne, naloty i artylerię, bez żadnych postępów na flankach.
Ataki te doprowadziły do utraty znacznej liczby pojazdów opancerzonych podczas zintensyfikowanych operacji zmechanizowanych.

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Roman Maszowiec oświadczył, że liczba czołgów dostępnych dla sił rosyjskich na kierunkach Chasiw Jar, Siwersk i Kurachowo znacznie spadła do sześciuset pięćdziesięciu czołgów.
Zauważył również, że liczba gotowych do walki opancerzonych wozów bojowych wynosi obecnie zaledwie tysiąc osiemset pięćdziesiąt.
Dla kontekstu, Rosjanie stracili ponad piętnaście tysięcy pojazdów opancerzonych i osiem tysięcy czołgów od początku wojny, z czego około tuzina dziennie.
Wskazuje to, że obecne siły szturmowe mogą przetrwać tylko kilka miesięcy, zanim zostaną wyczerpane i wycofane z walki.

Rosyjskie źródła donoszą, że rosyjska piechota jest zasadniczo zmuszona do przeprowadzania niewspratych mechanicznie szturmów na zachód od Bachmutu, pomimo intensywnyhc ukraińskich operacji dronowych.

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Skip to content