10.6 C
Warszawa
16 kwietnia, 2024, 18:12
MigranciwPolsce.pl
05 MAR: TO KONIEC. Ukraińcy OKOPALI SIĘ I ODPIERALI ROSJAN DO KOŃCA | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

05 MAR: TO KONIEC. Ukraińcy OKOPALI SIĘ I ODPIERALI ROSJAN DO KOŃCA |Wspieraj poprzez zakupy w sklepie: https://uasupporter.com/RZU
Rozważ wspieranie kanału poprzez dołączenie do grona wspierających: https://www.youtube.com/channel/UC-Q1gV2g_ck4LZG8axhAeVg/join
Wspieraj poprzez kliknięcie przycisku “Podziękuj” obok łapki w górę i przycisku do udostępniania
Oficjalne tłumaczenie kanału @RFU

Dziś pojawiło się wiele aktualizacji z kierunku Bachmut

Najciekawsze wiadomości pochodzą z południowej flanki

W pobliżu Kurdiumiwki Ukraińcy przeprowadzili bombardowanie artyleryjskie rosyjskich pozycji
Artylerzyści z 28 brygady zmechanizowanej zdołali trafić w wiele rosyjskich pozycji w wiosce, zmuszając rosyjską piechotę do szukania osłony i nie wystawiania się na zewnątrz.
Widać również pracę kontrbaterii, która trafiła pozycje rosyjskiej załogi moździerza.
Pokazuje to, że Rosjanie mają minimalną liczbę sił i bardzo niewiele systemów artyleryjskich w tym obszarze, które prawdopodobnie są przydzielone do innych części frontu, takich jak Iwaniwskie.
Pozwala to ukraińskiej artylerii dominować wokół Kurdiumiwki, przy dodatkowym wsparciu licznych ataków dronów, które widzieliśmy wcześniej.
Wszystkie te czynniki umożliwiają Ukraińcom przerwanie rosyjskich linii zaopatrzeniowych do innych stref walk w tym kierunku.
Nieco na północ, w pobliżu Kliszcziwki, geolokalizowane nagrania bojowe pokazują nam, że Rosjanie osiągnęli minimalne korzyści na południe od nasypu kolejowego.
To po raz kolejny pokazuje, że rosyjskie skupienie się na zajęciu Iwaniwskia zmniejsza ich postępy wokół Kliszcziwki
Dzieje się tak, ponieważ Rosjanie wierzą, że zdobycie tej wioski załamie całą południową flankę Bachmutu i zmusi Ukraińców do wycofania się ze swoich pozycji.

Droga do Iwaniwskie jest połączona nie tylko z Chasiw Jarem, ale także z Kostiantyniwką, która jest głównym węzłem zaopatrzeniowym dla Ukraińców na tym kierunku.
Z tego powodu Rosjanie przeprowadzają ataki rakietowe na Kostyantyniwkę, aby zakłócić ukraińskie rotacje i łańcuch dostaw do Iwaniwśkie
Niedawne ataki rakietowe doprowadziły do zniszczenia lokalnej stacji kolejowej, supermarketu i kościoła.
Uderzenia rakietowe w kościół i supermarket są wynikiem niedokładności rosyjskich pocisków, które prowadzą jedynie do ofiar cywilnych, jednak uderzenie w stację kolejową pokazuje, że Rosjanie pracują nad zakłóceniem ukraińskich dostaw w tej części linii frontu, ponieważ wiele dostaw i sprzętu jest dostarczanych pociągami.
Z Konstantyniwki posiłki i zaopatrzenie są dostarczane do Iwaniwskie główną drogą zaopatrzeniową i z tego powodu Rosjanie również ostrzeliwują drogę i zachodnie obrzeża Iwaniwskie.
Potwierdza to ukraińską kontrolę nad wsią, która według rosyjskich źródeł została już zajęta.

Na północ od Iwaniwskie widzieliśmy tylko potwierdzenia niewielkich rosyjskich zdobyczy na wzgórzach górujących nad wioską
Tutaj Rosjanie toczą ciężkie walki o ukraińską sieć okopów w okolicy.
Podczas jednej z takich walk Rosjanie rozstrzelali dziewięciu ukraińskich jeńców wojennych z desperacji po tym, jak zacięcie bronili swoich pozycji po odcięciu dostaw

Na polach na wschód od Iwaniskie, jak się okazało na podstawie geolokalizacji, rosyjska strefa kontroli jest znacznie mniejsza, ponieważ rozległe pola między Iwaniskiem a Chromowe znajdują się pod kontrolą ukraińską.
To pokazuje, że rosyjska kontrola nad wioską jest również znacznie mniejsza, a tylko część ulicy Sadowej znajduje się pod rosyjską kontrolą.
Rosjanie udostępnili również materiał filmowy pokazujący bombardowanie ukraińskich pozycji w centrum Iwaniwskie.
Rosjanie zdają sobie sprawę, że dalsze posuwanie się naprzód jest niemożliwe bez intensywnych przygotowań artyleryjskich i bombardowań lotniczych.
Ze względu na intensywne użycie bomb szybujących FAB-500 na całym froncie, widzimy, że Rosjanie ustanowili lokalną przewagę powietrzną w regionie.
Dla ukraińskich żołnierzy sytuacja pozostaje trudna, ponieważ po tych przygotowaniach Rosjanie rozpoczynają ataki piechoty w nadziei na wejście do centrum wioski, ale jak dotąd nie poczynili żadnych postępów.

Jeżeli chodzi o północną flankę, sytuacja jest bardzo dynamiczna

Tutaj Rosjanie nie przeprowadzają żadnych szturmów, ale bombardowanie Chasiw Jaru jest bardzo intensywne
Duża liczba bomb szybujących jest zrzucana na dzielnicę Kanałową, która znajduje się we wschodniej części miasta.
W tej dzielnicy znajduje się wiele wysokich budynków i strefa przemysłowa
Z tych pozycji Ukraińcy mogą odpierać rosyjskie ataki w taki sam sposób, jak robili to w Wuhledarze.
Aby stworzyć odpowiednie warunki do ataku na miasto, jedynym opcją dla Rosjan jest bombardowanie i wyburzanie wysokich budynków, aby uniemożliwić Ukraińcom atakowanie ich z wysokości.

Oczywistym jest, że głównym celem sił rosyjskich na tym kierunku jest zajęcie Chasiw Jaru i przygotowanie gruntu pod dalszy atak na Kostiantyniwkę

Źródło: Raporty z Ukrainy

Polecane wiadomości

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale w każdej chwili możesz zrezygnować. Akceptuję Więcej